AminoDEX®: esenciálne aminokyseliny, ktoré tu chýbali

AminoDEX®: esenciálne aminokyseliny, ktoré tu chýbali

Funkcie esenciálnych aminokyselín

K najdôležitejším prvkom, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v procese svalovej regenerácie, patria dozaista aminokyseliny, a preto sme chceli, aby sa tento „stavebný materiál“ slúžiaci na syntézu nových proteínov dostal aj do portfólia spoločnosti Yamamoto® Nutrition. Najvýznamnejšou úlohou aminokyselín je zásobovanie organizmu živinami ihneď po tréningu, čím naštartujú proces obnovovania a regenerácie svalových tkanív.

Ak teda hľadáte niečo, čo by vám dopomohlo k rýchlej regenerácii ihneď po cvičení, práve esenciálne aminokyseliny sú pre vás tým pravým. Vedzte, že iba 6 gramov týchto aminokyselín stačí, aby sa naštartovala syntéza bielkovín, a tým sa dosiahol efekt prospešný pre každého športovca. Takisto je možné aminokyseliny využiť pri diétach založených na obmedzení príjmu sacharidov (pri chudnutí), ako aj v období zvýšeného príjmu kalórií (pri budovaní objemu svalovej hmoty).

Ak by ste chceli naplno využiť možnosti, čo sa procesu regenerácie svalov týka, odporúčame využiť naše produkty s obsahom spomínaných esenciálnych aminokyselín, ktoré zabezpečia podporu svalov aj v tom najcitlivejšom čase, t.j. počas tréningu.

Aktuálna škála produktov

V našom súčasnom portfóliu nájdete rôzne proteíny izolované z mlieka, mnohé srvátkové i kazeínové hydrolyzáty proteínu, takisto esenciálne aminokyseliny či overené, „staré známe“ BCAA: jednoducho všetky druhy a formy proteínov, ktoré sa po užití môžu takmer okamžite podieľať na blahodarných procesoch v našom organizme.

Pri štúdiu týchto látok sme sa snažili zistiť, ktoré z nich sú najrýchlejšie, ktoré najúčinnejšie a ktoré maximalizujú biologickú dostupnosť aminokyselín pre svaly. A na základe získaných informácií sme vytvorili AminoDEX®. Čím je však náš AminoDEX® taký odlišný a jedinečný, že ho odporúčame viac než ostatné produkty, taktiež založené na báze esenciálnych aminokyselín?

Inovácie, ktoré prináša AminoDEX®

Najmarkantnejším rozdielom je už jeho samotný vznik: AminoDEX® bol vytvorený z esenciálnych aminokyselím rastlinného pôvodu vyskytujúcich sa vo voľnej forme (aké obsahujú napr. strukoviny), a to prostredníctvom charakteristického procesu fermentácie Kyowa®, a s prídavkom Sustamínu®, špeciálneho patentu veľkej japonskej spoločnosti, ktorá vyrába svoje produkty len z tých najkvalitnejších surovín. Zvláštnosťou je, že tieto aminokyseliny vo voľnej forme majú štruktúru veľmi podobnú tým, ktoré sú obsiahnuté v ľudských svaloch a po užití sú takmer okamžite k dispozícii pre organizmus. A to všetko bez akýchkoľvek tráviacich ťažkostí! Ďalšou nespornou výhodou je úplné využitie dusíka (98 – 99%), čím sa minimalizujú (prakticky až na nulu) odpadové dusičnaté látky a chránia sa „filtre“ nášho organizmu, čiže pečeň a obličky. Prakticky všetok dostupný materiál z aminokyselín sa teda zužitkuje. Ďalším účinným prvkom AminoDEX®-u je spomínaný sustamín, dipeptyd alanyl-L-glutamín, ktorý sa vyznačuje vyššou mierou absorpcie než jednoduchý L-glutamín a schopnosťou hydratovať tkanivá počas tréningu i po ňom. Podporuje tiež proces hojenia, ktorý sa začína ihneď po cvičení, ako aj imunitný systém nášho organizmu.

Sumár: rýchlo dostupné aminokyseliny, s využiteľnosťou na 98 – 99%, slúžia na rýchlejšiu a efektívnejšiu regeneráciu svalovej hmoty, a tým prispievajú k rýchlejšiemu dosiahnutiu vašich cieľov.

Autor: Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader