Arašidový krém - Yamamoto Nutrition

Arašidové maslo alebo arašidový krém? | Aký je medzi nimi rozdiel

Hoci sa u nás stále považuje za nie príliš typickú zložku stravy, v Amerike (ale i Ázii a viacerých európskych krajinách) zostáva arašidové maslo na popredných miestach jedálnička.

Táto pochúťka z arašidov uzrela svetlo sveta na konci 19. storočia v Saint Louis v Missouri vďaka lekárnikovi Georgeovi A. Baylovi ml. Tento „objav“ zásadne zmenil dovtedajšiu podobu desiatej i olovrantu (známeho ako „snack“) a arašidové maslo sa v americkej kuchyni stalo nevyhnutnosťou.

Arašidové maslo verzus arašidový krém

Arašidový krém a jablká - Yamamoto nutrition
Kto odolá maškrte z arašidového krému a jabĺk?

Arašidové maslo, pôvodne zamýšľané ako náhrada mäsa vďaka vysokému obsahu bielkovín (25 g na 100 g výrobku), tiež obsahuje významné množstvo tuku (asi 50 g na 100 g výrobku).

Arašidové maslo a arašidový krém ale NIE JE to isté. Aj keď má potravinársky priemysel tendenciu bagatelizovať rozdiely medzi nimi a niekedy ich klásť na rovnakú úroveň, ide o dve veľmi odlišné potraviny, ktoré síce vznikajú mletím arašidov, disponujú však odlišnými organoleptickými vlastnosťami a účinkami na zdravie. Pozrime sa, ako a prečo je dôležité odlišovať arašidové maslo od arašidového krému.

Arašidové maslo

Arašidové maslo (alebo americké arašidové maslo) je omnoho rozšírenejšie a známejšie, no nemá úplne ideálne výživové vlastnosti:

  • Má vysoký obsah nasýtených tukov v dôsledku pridaných hydrogenovaných rastlinných olejov (často palmového oleja) a spôsobu spracovania semien.
  • Je bohaté na množstvo soli, ktoré dokonca dosahuje viac ako 0,8 g na 100 g produktu.
  • Často obsahuje aj rafinované cukry, ktoré sú cenovo oveľa dostupnejšie než arašidy samotné, a zvýrazňujú aj chuť produktu.

Tieto zložky sa pridávajú do arašidov, aby finálny produkt získal hutnú plnú chuť i charakteristickú konzistenciu, ideálne roztierateľnú na chlieb. Pri miesení produktu má olej prirodzenú tendenciu oddeľovať sa od masla a znova stúpať navrch miešacej kade. Aby sa tomu predišlo, pridávajú sa ďalšie prísady, ktoré podporujú emulziu a stabilizujú výsledný produkt, čo ho robí ešte hustejším, kompaktnejším a chutnejším. Pre zdravie spotrebiteľov a milovníkov arašidového masla to však nie je prospešné.

Arašidový krém

Emulgácia arašidového krému - Yamamoto Nutrition
Emulgácia arašidového krému, ktorý je samozrejme olejovitejší ako arašidové maslo, je jednoduchá: stačí ho dobre premiešať!

Arašidový krém je vynikajúcou náhradou arašidového masla, pretože sa získava spracovaním výhradne 100% arašidov, bez pridania akýchkoľvek hydrogenovaných olejov, rafinovaných cukrov či soli. Konzistencia krému je samozrejme omnoho menej hustá, takmer tekutá, ale samotný krém je omnoho zdravší a výživnejší.

Vyrába sa výlučne mletím opražených arašidových semien, a ak ide o bio arašidový krém, používajú sa arašidy bez pridania farbív, konzervačných látok alebo akýchkoľvek iných chemických prísad. Ekologické poľnohospodárstvo v skutočnosti spĺňa prísne normy na životné prostredie a podlieha pravidelným kontrolám certifikačných orgánov a príslušného inšpektorátu.

Pre nás, ktorí sme závislí na tomto produkte, to znamená, že zaručene dostaneme arašidový krém len tej najvyššej kvality!


Vlastnosti BIO arašidového krému

Bio arašidový krém je sám osebe zdravou potravinou a výborným výživovým prvkom, pretože:

  • Je bohatý na rastlinné bielkoviny a vynikajúci pre vegetariánov i vegánov.
  • Telu poskytuje nenasýtené tuky, ako omega 3 a 6, ktoré sú užitočné pri prevencii kardiovaskulárnych chorôb.
  • Obsahuje dôležité mikroelementy, ako vitamíny E a B či minerálne soli, železo, draslík, fosfor, horčík, zinok alebo meď.

Buďte však opatrní! Pozorne skontrolujte etikety, v arašidovom kréme nesmú byť žiadne ďalšie prísady, pretože inak sa stáva doslova iným druhom potraviny.

Bio arašidový krém neobsahuje lepok, a je preto ideálny aj pre ľudí trpiacich celiakiou.

Vyskúšajte:

  • Na raňajky, rozotrené na chlieb či suchár (najlepšie celozrnný).
  • Na olovrant či „snack“, pred športovou aktivitou (v kombinácii s ovocím, zeleninou či sušienkami).
  • Ako sladko-slanú prísadu pri výrobe dezertov alebo sušienok (napríklad cookies), či na ochutenie niektorých druhov jedál (v poslednom čase je tento spôsob prípravy pokrmov rozšírený najmä v Thajsku a určitých oblastiach juhovýchodnej Ázie).
Autor: Dott. Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader