Ashwagandha - nová pomoc v boji proti stresu

Ashwagandha: nová pomoc v boji proti stresu

V tomto článku sa vám budeme snažiť objasniť, čo je Ashwagandha, a aké sú jej zázračné vlastnosti, blahodárne pôsobiace na našu fyzickú i psychickú kondíciu. Taktiež sa pozrieme na to, kedy je optimálne túto rastlinu užívať, a kto všetko z nej bude mať najväčší úžitok.

Určite nie je novinkou zistenie, že Ashwagandha pôsobí proti psychofyzikálnym stresovým situáciám. Už tisícročia sa extrakt z tejto rastliny hojne využíva najmä v ayurvédskej medicíne.

Keď chcete vyrábať výživové doplnky najvyššej kvality, nemôžete nič ponechať náhode. Ako sa na každú otázku nájde odpoveď, tak sa i všetky symptómy dajú liečiť. Stačí len telu dodať všetky nevyhnutné prvky a živiny.

Existuje súvislosť medzi stresom a výskytom určitých chorôb?


S pribúdajúcim vekom sa kvôli vplyvu rôznych stresových situácií v tele rozvíja mnoho chorôb, a to pôsobením zvýšenej hladiny kortizolu či voľných radikálov (hoci len z dôvodu nervozity v dopravnej zápche). Aby sme sa týmto každodenným prívalom napätia vedeli ubrániť, musíme načúvať potrebám nášho organizmu, a prijímať dostatočné množstvo adaptogénov, t.j. látok, ktoré zvyšujú schopnosť tela prispôsobiť sa krízovým stavom a odolať vonkajším nepriaznivým vplyvom.

Blahodárne účinky

Ashwagandha má mnohé prospešné vlastnosti, či už hypotenzívne, anxiolytické alebo antioxidačné. Taktiež tlmí bolesť, podporuje relaxáciu organizmu, znižuje nebezpečne vysokú hladinu kortizolu a pôsobí na metabolickej úroveň (pri inzulínovej rezistencii, ťažkostiach pri úbytku hmotnosti, zadržiavaní vody, atď.).

Ashwagandha - rastlina
Rastlina Withania somnifera (Ashwagandha)

Kedy ju užívať?


Ashwagandha je ideálnym riešením pre profesionálnych, ale i amatérskych športovcov, v období pred súťažou, vo chvíľach, kedy dochádza k výraznému vypätiu síl (aby sme predišli poklesu výkonnosti v záverečných fázach prípravy).

Stavy úzkosti

Ashwagandha sa tiež výborne hodí pre študentov v období pred skúškou, keď pociťujú nervozitu, strach či úzkosť, a potrebujú upokojiť svoj duševný stav. V dnešnej uponáhľanej, rýchlej dobe, plnej nabitých harmonogramov a večného nestíhania termínov, je Ashwagandha vhodným doplnkom pre každého.

Využitie Ashwagandhy pri tréningovom procese

Odporúčame ju užívať pri akomkoľvek tréningovom procese, jej hlavný benefit sa ukáže ale až po ňom, t.j. pri regenerácii športovca. Ideálna je kombinácia Ashwagandhy s produktom NeuroSURGE, obsahujúcim extrakt z Rodioly, ktorá podpuruje duševnú rovnováhu a koncentráciu.

UložiťUložiť

UložiťUložiť

Autor: Agnese Donati, Zdroj: Yamamoto
preloader