Berberín

Berberín – Nová prírodná zbraň

Neskutočný rešpekt a obdiv

pre jeho viacnásobné antibakteriálne vlastnosti a vlastnosti imunostimulantov. Má schopnosť zmierniť hnačku bakteriálneho pôvodu, bojuje proti črevným parazitom a plesňovým infekciám.

Ale najzaujímavejšia schopnosť, (kde aj výskum má veľký záujem) je pomôcť pri metabolických ochoreniach – diabetes typu 2 alebo “najtichšie” ale zákerné preddiabetické stavy.

Dnes moderná veda potvrdila jeho pozitívne účinky a najfuturistickejšie a dopredu mysliace spoločnosti ho začínajú používať v rôznych produktoch. V Európe sme síce ešte len na začiatku tohto procesu, ale napr. v USA ho predpisujú mnohí kardiológovia, onkológovia, diabetológovia, experti na výživu a niektorí endokrinológovia s veľmi uspokojivými výsledkami v porovnaní s účinkami silného a známeho lieku na hypoglykémiu“ metformínu. Okrem toho existuje niekoľko liekov, ako napr. statíny cholesterolu, ktoré dramaticky vyčerpávajú CoQ10, alebo vyššie uvedený metformín, ktorý tiež ovplyvňuje zásobu vitamínu B12.

Je zaujímavé vidieť ako tento rastlinný výťažok dokáže fungovať s toľkými mechanizmami:

  • znižuje rezistenciu voči inzulínu a následne zlepšuje jeho účinnosť
  • zlepšenie glykolýzy
  • zníženie produkcie cukru v pečeni
  • spomalenie vstrebávania karbohydrátov v črevách
  • zvýšenie množstva prospešných baktérií v črevách

Yamamoto Nutrition je vždy v popredí výskumu efektívnejších a inovatívnejších surových materiálov, a je to firma, ktorá uviedla na trh fantastický výživový doplnok novej generácie CHNOS-MIMETIC®.

preloader