Bromelaín, iný pohľad na ananás

Bromelaín, iný pohľad na ananás

Bojovali ste niekedy proti príznakom celulitídy? Vyskytujú sa u množstva žien a nie všetky ich dokážu odstrániť len pomocou správneho stravovania.

Spoločnosť Yamamoto® Research prichádza s riešením práve tohto problému, a to pomocou jednoduchého, často veľmi podceňovaného výživového doplnku… Reč je o bromelaíne.

Bromelaín je výťažok bohatý na enzýmy pochádzajúce z ananásu, ktorý je známy vďaka svojej veľkej podpore trávenia a odvodňovania. Vo veľkých množstvách sa nachádza v stopke ananásu, ktorú však, bohužiaľ, často vyhadzujeme. Ide o základný enzým v procese trávenia bielkovín, preto sa odporúča prijímať ho spolu s jedlom bohatým na proteíny, ktorých vstrebávanie a trávenie uľahčí. Boli tiež objavené viaceré jeho protizápalové vlastnosti určené na zníženie opuchov po modrinách či operáciách, alebo na skrátenie dĺžky hojenia. Výhody tejto látky sú preto nesporné a bez vedľajších účinkov.

Odborná štúdia vykonaná vo Francúzsku preukázala, že u 12 pacientov s rôznymi typmi rakoviny, ako napr. u žien trpiacich rakovinou prsníka a vaječníkov, ktoré boli liečené dávkou 600 mg bromelaínu denne, sa nádory zmenšili výraznejšie, než u pacientov liečených štandardnou formou terapie.

Tieto štúdie boli neskôr opätovne potvrdené, pričom sa zistilo, že bromelaín zvyšuje účinnosť chemoterapie a znižuje aktivitu nádorov.

Je to preto vynikajúca látka z mnohých hľadísk.

Niet čo dodať… treba si len vyskúšať výhody tohto fantastického produktu na vlastnej koži!

preloader