Citrónovník bergamotový: spojenec našich ciev

Citrónovník bergamotový: spojenec našich ciev

Citrónovník bergamotový, alebo bergamotka, je druh citrusového plodu, ktorý sa po stáročia pestuje v oblastiach z dôb antických známych pod názvom Veľké Grécko. Toto ovocie má nespočetné množstvo vlastností prínosných pre organizmus a využíva sa najrôznejšími spôsobmi.

Tento citrusový plod je absolútnou novinkou v oblasti prírodnej liečby nášho kardiovaskulárneho a metabolického systému. Je prvkom typickým pre územie Kalábrie, a ako sme už raz písali, vďaka svojej vzácnosti a jedinečnosti sa čoraz častejšie začína využívať v modernom medicínskom prostredí.

Čo dodať? Jednoducho funguje! Jeho účinok na hladinu cholesterolu sa stal terčom záujmu viacerých štúdií (jednej dôležitejšej než druhej), ktoré dokazujú, že bergamotka znižuje “zlý” cholesterol LDL a naopak podporuje tvorbu “dobrého” cholesterolu HDL spôsobom, akým sa to bežne dostupným (a často zneužívaným) statínom nedarí, navyše za cenu vedľajších účinkov.

Pripomíname, že HDL je dôležitým “zachytávačom” a spojencom našich ciev, vie však tiež byť závažným faktorom vzniku kardiovaskulárnych problémov, a to v prípade, ak je jeho hladina príliš nízka. Vďaka svojim špeciálnym polyfenolom účinne pôsobí na cievne steny, a tým predchádza tvorbe aterosklerotických plakov.

Niektorí si myslia, že bergamotku k nám doviezol Kryštof Kolumbus z Kanárskych ostrovov, iní sa prikláňajú k Číne, Grécku či Španielsku, avšak rovnako sa pôvod tohto úžasného citrusu pripisuje Kalábrii.

Ako správni patrioti sme vždy pripravení vyzdvihnúť naše národné „bohatstvo“ a musíme zdôrazniť, že dnes sa 90% svetovej produkcie bergamotky zabezpečuje výhradne v kalábrijskej provincii Reggio Calabria, kde tento citrus našiel svoje obľúbené prostredie.

Esenciálny olej, ktorý sa získava zo šupiek, sa používa na sladenie nálevov alebo ako základ pri výrobe parfumov, taktiež vďaka svojim dezinfekčným účinkom nachádza uplatnenie vo farmaceutickom priemysle. Čo nás však z profesionálneho hľadiska zaujalo najviac, je silný fytoterapeutický účinok, zdokumentovaný v dôležitej talianskej štúdii, ktorú viedla Univerzita Veľkého Grécka v Catanzare. Výsledky publikovala vo významnom vedeckom časopise International Journal of Cardiology, v ktorom sa vyzdvihoval vplyv bergamotky na kontrolu hladiny cholesterolu. Prakticky sa pri skúškach s 237 pacientmi (to číslo!) dokázalo, že užívaním šťavy z bergamotky po dobu 30 dní sa u pacientov s vysokým cholesterolom zvýšil “dobrý” HDL až o 42%, “zlý” LDL sa znížil o 38%, hladina triglyceridov klesla o 41% a rovnako tak hladina cukru v krvi o 25%. Viac než zaujímavý výsledok!

Šťava je horká kvôli obsahu naringínu (ktorý sa nachádza aj v grepe) a pôsobí vďaka polyfenolom, ktoré znižujú hladinu cholesterolu. Účinný mechanizmus sa pripisuje dvom flavonoidom, konkrétne brutieridínu a melitidínu, ktoré majú podobnú funkciu ako statíny.

Príroda (a výskumná skupina Yamamoto Research) nám opäť raz ponúka tie najdôležitejšie prvky pre zdravie, ktoré však v prvom rade musíme podporiť zdravou výživou a vhodnou fyzickou aktivitou.

Autor: Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader