Črevná flóra

Črevná flóra: základný spojencom nášho psycho-fyzikálneho zdravia

Už veky (a oprávnene!) počúvame o význame užívania probiotických výživových doplnkov na zabezpečenie rovnováhy črevnej flóry, ktorá je základnou zložkou nášho psycho-fyzikálneho zdravia, a to nie “iba” po imunitnej stránke v boji proti vírusovým a bakteriálnym látkam. Nie je to náhodou, že sa veľa diskutuje o “mikrobiológii” a napredujúcom výskume na tomto poli.

ČO JE MIKROFLÓRA  A PREČO JE DÔLEŽITÁ?

Črevná mikroflóra je súbor mikroorganizmov, nachádzajúcich sa v našom tráviacom trakte. Ide o najkoncentrovanejší ekosystém, ktorého vzájomné interakcie zásadne ovplyvňujú vnútorné prostredie ľudského tela. Celkovú mikroflóru tvorí zhruba 1 000 identifikovaných druhov organizmov, z ktorých sú najpočetnejšie zastúpené baktérie a v menšej miere huby a vírusy. V každom človeku sa nachádza asi 160 rôznych druhov týchto organizmov. Rovnovážny, vyvážený stav medzi množstvom prospešných a škodlivých baktérií (tzv. eubióza) zabezpečuje bezproblémovú prevádzku celého organizmu.

Narušenie tejto rovnováhy (tzv. disbióza) môže byť príčinou mnohých chorobných stavov:

  • problémy v tráviacej sústave: dráždivosť čriev, zápcha alebo hnačka, črevné zápaly
  • choroby spojené s imunologickým systémom: rôzne alergie či autoimunitné ochorenia, ktoré môžu byť zdrojom recidivujúcich zápalov močových ciest a rôznych infekcií (cystitída, vaginitída, prostatitída)
  • metabolické zmeny: inzulínová rezistencia, hypercholesterolémia, obezita
  • poruchy nálad a správania: keďže 90% serotonínu, t.j. prenášača neurotransmiterov, ktoré regulujú náladu človeka, nachádza v stene čriev

Yamamoto Research - Neuflor

 

CHARAKTERISTIKA IDEÁLNEHO PROBIOTIKA

“Ideálne probiotiká” by sa mali vyznačovať predovšetkým dlhou trvanlivosťou (ktorou mnoho komerčných probiotík nedisponuje a v čase, keď ich užívate, sú už neúčinné). Látky v nich obsiahnuté musia počas svojej cesty ľudským telom odolať pôsobeniu žalúdočných kyselín i solí v žlčníku, a v črevách by sa mali ukladať na steny a efektívne pôsobiť v boji proti patogénnym baktériám, rovnako ako využívať svoju vyživovaciu a vysokú obrannú funkciu. Z týchto látok vyčnieva najmä “super laktobacil”, L. Acidophilus (kmeň DDS-1), u ktorého mnohé štúdie preukázali (i bez zmrazenia) účinnosť aj po roku od doby produkcie. DDS-1 výrazne zamedzuje pôsobeniu baktérie E.coli, ktorá sa nachádza v črevách (čím predchádza hnačke) a súčasne hojne produkuje beta-galaktozidázu, t.j. enzým nevyhnutný pri rozklade laktózy. DDS-1 má preukázateľne vysokú antimikrobiálnu aktivitu a dôležité preventívne i ochranné vlastnosti.

Tieto mimoriadne vlastnosti má z dôvodu, že ide o kmeň, ktorý je prirodzene vlastný ľudskému telu (extrahoval sa z neho a následne úspešne kultivoval). Je nutné vedieť, že ostatné kmene sa množia pri teplote 44°C; DDS-1 však uprednostňuje teplotu 37°C, čo je teplota nášho tela, a tým sa môže rýchlo množiť aj napriek pôsobeniu žlčníkových solí. Ďalším pozoruhodným pozitívom je fakt, že DDS-1 odoláva rôznym formám antibiotík (ktoré ničia aj „dobrú“ bakteriálnu flóru), a následne po liečbe pomáha účinne obnoviť rovnováhu  v tráviacom trakte.

Autor: Dott. Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader