Echinacea a imunitný systém

Imunitný systém a Echinacea

Ochorenia z chladu

Na jeseň a v zime sa vyskytujú takzvané patologické ochorenia z chladu: bolesť v krku, chrapot, kašeľ, chrípkový syndróm.

Aby sa zabránilo tomu, že jednoduché prechladnutie alebo boľavé hrdlo sa stanú niečím závažnejším – je tu možnosť preventívne využiť silu rastlín. Jedným z najznámejších liekov pre jeho pozoruhodnú účinnosť je nepochybne Echinacea.

Echinacea (Echinacea angustifolia) je bylina zo Spojených štátov, ktorá sa vyznačuje najmä kvetom ako sedmokrásky a tenkými lístkami červeno-fialovej farby. Táto rastlina sa zdá byť schopná posilniť imunitný systém. Stimuluje účinnosť aj počet niektorých z jej kľúčových prvkov, ako sú protilátky, T-bunky a makrofágy, reálnych vojakov proti infekcii.

Hlavné terapeutické vlastnosti Echinacey, ktoré oprávňujú jej použitie v prevencii a liečbe sezónneho ochorenia sú spôsobené stimulujúcim účinkom imunitnej obrany. A to prostredníctvom zvýšenia počtu a aktivity bielych krviniek, prvkov prítomných v krvi, ktoré absorbujú a ničia patogénne mikroorganizmy.

Odporúčané nutraceutiká: Imugen®

preloader