Kurkuma - jedinečné korenie

Kurkuma a jej blahodárne účinky

Kurkuma je jedinečné korenie, ktoré sa už odpradávna v Oriente využíva ako prírodný liek pri rôznych poruchách zažívacieho traktu.

Avšak aj tu „na západe“ sa kurkuma čoraz častejšie objavuje na našich stoloch. Aj my začíname objavovať vzácne vlastnosti tejto typicky žltej rastlinky. Ayurvédska medicína, čiže indické ľudové liečiteľstvo, využíva kurkumu pri boji s ochoreniami pečene a žlčníka, pri infekciách spojených s horúčkou, nadúvaní, úplavici a črevných opuchoch. Taktiež tradičná čínska medicína ju používa na mnohé účely kvôli značným blahodárnym účinkom. V modernom západnom svete sa v súčasnosti študujú mnohé jej vlastnosti, predovšetkým jej protizápalové účinky.

Účinná látka kurkumín

sa používa na liečbu artritídy, tiež podporuje funkcie pečene (obrovský detoxikačný potenciál) a tráviaceho traktu. Rovnako je to silný antioxidant odďaľujúci starnutie našich buniek.

Kurkuma podporuje hojenie rán, má pozitívny vplyv na mozog i celkovo na nervový systém (depresívne syndrómy), ale vplýva i na kardiovaskulárnu aktivitu, a v kombinácii so zázvorom dosahuje nesmierne pozitívne účinky.

Že by bola všeliekom a účinkovala pri akomkoľvek zdravotnom probléme? No, povedzme, že je všeobecne známe, že najnovšie vedecké štúdie sa zameriavajú aj na jej protirakovinové účinky.

preloader