Kurkuma: jedinečné korenie - Dolestin

Kurkuma: jedinečné korenie

Kurkuma sa už odpradávna v Oriente využíva ako prírodný liek pri rôznych poruchách zažívacieho traktu, pečene a žlčníka, ako aj pri infekciách spojených s horúčkou, pri úplavici a črevných opuchoch.

Avšak aj tu „na západe“ sa kurkuma čoraz častejšie objavuje na našich stoloch. Aj my začíname objavovať vzácne vlastnosti tejto typicky žltej rastlinky. Ayurvédska medicína, čiže indické ľudové liečiteľstvo, využíva kurkumu pri boji s ochoreniami pečene a žlčníka, pri infekciách s horúčkou, nadúvaní, úplavici a pod. Taktiež tradičná čínska medicína ju používa na mnohé účely kvôli značným liečivým účinkom. V modernom západnom svete sa v súčasnosti študujú mnohé jej vlastnosti, predovšetkým jej protizápalové účinky.

Kurkumín

Účinná látka kurkumín sa používa na liečbu artritídy, tiež podporuje funkcie pečene (obrovský detoxikačný potenciál) a tráviaceho traktu. Rovnako je to silný antioxidant odďaľujúci starnutie našich buniek. Kurkuma podporuje hojenie rán, má pozitívny vplyv na mozog i celkovo na nervový systém (depresívne syndrómy), ale vplýva i na kardiovaskulárnu aktivitu, a v kombinácii so zázvorom dosahuje nesmierne pozitívne účinky. Že by bola všeliekom a účinkovala pri akomkoľvek zdravotnom probléme…? No, povedzme, že je všeobecne známe, že najnovšie vedecké štúdie sa zameriavajú aj na jej protirakovinové účinky…

Výživový doplnok Dolestin® je určený tým, ktorí chcú predchádzať negatívnym príznakom pri zápaloch. Obsah čierneho korenia v tomto produkte exponenciálne zvyšuje biologickú dostupnosť kurkumínu, pretože je dokázané, že kurkuma samotná sa veľmi zle vstrebáva.

Autor: Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader