Lupus - Omega-3

Lupus: Omega 3 mastné kyseliny blokujú vývoj tohto ochorenia

DHA je schopná zabrániť vzniku lupusu

Tím vedcov na Michiganskej štátnej univerzite zistil, že konzumácia omega 3 mastnej kyseliny nazývanej DHA alebo kyselina dokozahexaénová môže zablokovať vývoj lupusu a potenciálne iných autoimunitných ochorení.

Systémový lupus erythematosus (SLE alebo jednoducho lupus) je chronické (dlhodobé) autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje hyperaktivitu imunitného systému a napáda zdravé bunky. Môže mať vplyv na rôzne orgány a tkanivá v tele. Ako je tomu aj u iných autoimunitných ochorení, imunitný systém produkuje protilátky, ktoré namiesto chrániť telo pred vírusmi, baktériami a cudzími látkami, útočí na zdravé bunky samotného tela, čo spôsobuje zápal a poškodenie tkanív.

Zistilo sa, že keď sa lupus vyvolaný kryštalickým kremíkom, toxický minerál, tiež známy ako kremeň, ktorý súvisí s ľudskou autoimunitou, DHA zablokoval aktiváciu ochorenia.

Aj keď stále nie je jasné, prečo DHA je schopná zabrániť vzniku lupusu, táto štúdia poskytuje vedcom lepší model definovať nevyhnutné množstvo DHA, aby sa zabránilo ochoreniu.

preloader