Bielkoviny a priberanie

Môže sa užívaním bielkovinových výživových doplnkov priberať?

V dobe, keď sa výživové doplnky už neužívajú len pri zníženom príjme normálnej stravy alebo ako pomoc pri športových výkonoch, pridávanie rôznych „nečistých“ látok znižuje ich vhodnosť na kombinovanie s diétou. Poďme sa spolu pozrieť, ktorým prísadám sa vyhnúť v proteínovom výživovom doplnku.

Často počúvame o doplnkoch, z ktorých sa priberá. Ide hlavne o rôzne proteínové prášky. Ale je to naozaj tak? Výživové doplnky sa stali bežným spotrebným tovarom u rôznych skupín obyvateľstva (nielen u športovcov alebo tých, ktorí hľadajú „pridanú hodnotu“, či pri zníženom príjme stravy).

Aby svoje produkty dostali k väčším masám zákazníkov, mnohé spoločnosti vyvinuli (najmä bielkovinové) zmesi, ktoré majú minimálnu výživovú, no zato obrovskú „cukrárenskú“ hodnotu.

Ak hľadáte ozajstný výživový doplnok, je dôležité, aby ste si starostlivo prečítali zloženie na etikete, a uistili sa, že daný produkt neobsahuje niektoré látky.

Tu je zoznam látok, ktorým sa v proteínovom doplnku vyhnúť, a aké sú ich vedľajšie účinky.

Zložky, ktoré NESMÚ byť uvedené na etikete, sú:

  • PALMOVÝ OLEJ
  • MALTODEXTRÍN / ARÓMY NA PODPORU MALTODEXTRÍNU
  • KARAGÉNAN
  • XANTÁN / XANTÁNOVÁ GUMA
  • GUAROVÁ GUMA
  • PROTEÍNOVÝ SPIKING (riedenie proteínu) / AMINOKYSELINY VO VOĽNEJ FORME

PALMOVÝ OLEJ


Palmový olej je rastlinný tuk, ktorý sa vďaka svojim vlastnostiam dá porovnať s maslom, a preto sa používa vo väčšine výrobkov.

Vďaka svojmu zloženiu a tomu, že je bez chuti a zápachu, ťažko stuchne, dobre odoláva teplotám a je lacný.

Tí, ktorí sa starajú o svoje zdravie, ukazujú prstom na palmový olej, a to najmä preto, že ide o produkt bohatý na nasýtené tuky (45 – 50%).

Preto si pozorne prečítajte etiketu a rozhodne sa mu vyhýbajte, alebo aspoň obmedzujte jeho príjem.

MALTODEXTRÍN / ARÓMY NA PODPORU MALTODEXTRÍNU


Koľkokrát ste sa stretli s bielkovinovými doplnkami s nízkym stupňom rozpustnosti alebo hustou penou? Na vyriešenie tohto problému sa pridáva maltodextríny, ktoré majú zvláštnu vlastnosť, že sú vo vodnom prostredí silne rozpustné. Používajú sa ako zahusťovadlá vo výrobných procesoch práškových aróm, kde nahrádzajú arabskú gumu.

Tí, ktorí hľadajú dietetický výrobok, by mali dbať na to, aby sa na etikete neuvádzalo slovo maltodextrín alebo arómy na podporu maltodextrínu.

KARAGÉNAN


Karagén je látka používaná v potravinárskom priemysle ako zahusťovadlo. Pozostáva z vápnika, horčíka, sodíka a draslíka, ako aj galaktózy.

Nové vedecké štúdie, ako uvádza spoločnosť Il Fatto Alimentare a dokumentujú materiály ústravu The Cornucopia Institute, vyvolali pochybnosti o bezpečnosti jeho používania v potravinách, ktoré viedli k spísaniu petície adresovanej FDA, s cieľom požiadať o vyškrtnutie karagénanu zo zoznamu bezpečných prísad.

Podľa správ The Cornucopia Institute je karagén čoraz častejšie spojený s tráviacimi poruchami, ako je napr. syndróm dráždivého čreva či nadúvanie, ale aj s vážnejšími problémami.

XANTÁN / XANTÁNOVÁ GUMA


Xantán alebo xantánová guma je polysacharid používaný ako prídavná látka v potravinách. Xantánová guma je vysoko účinná laxatívna látka, ktorá môže spôsobiť opuch čriev a hnačku. V jednej štúdii subjekty zaznamenali výrazné zvýšenie frekvencie stolice spojené s nárastom gastrointestinálnej plynatosti. Uvedené faktory naznačujú, že xantán má vysokú náchylnosť na zmenu intestinálneho mikrobiómu. Je tiež bežne kontaminovaný gluténom, pretože sa získava zo sladkej kvapaliny z pšenice alebo dokonca z potenciálne alergénnych potravín, ako je napr. kukurica, sója či mliečne výrobky.

GUAROVÁ GUMA


Guar alebo guarová guma sa získava mletím guarových semien. Vzhľadom na svoju charakteristickú viskozitu a zahusťovacie účinky na potraviny je značne využívaná v potravinárskom priemysle.

U citlivých osôb môžu dokonca aj malé množstvá spôsobiť nepríjemné príznaky. Rovnako ako xantán, aj v prípade guarovej gumy hrozí vysoké riziko zmeny intestinálneho mikrobiómu.

PROTEÍNOVÝ SPIKING (riedenie proteínu) / AMINOKYSELINY VO VOĽNEJ FORME


Ide o metódu, ktorá umožňuje spoločnostiam bezohľadne pridávať do svojich produktov menej bielkovín, než je uvedené na etikete výrobku, bez toho, že by sa museli obávať právnych následkov.

Ich motivácia je jasná: pretože bielkoviny sú nákladnou zložkou týchto produktov, neetické spoločnosti znižujú množstvo bielkovín, aby ušetrili peniaze, a tým si zvyšovali zisky.

Zvyšovanie obsahu bielkovín je v Európe novou problematikou, ale v Spojených štátoch už vyústil do mnohých kolektívnych súdnych sporov.

ESSNA definuje „riedenie proteínov“ ako:  pridanie aminokyselín vo voľnej forme a ďalších látok bohatých na dusík za účelom zvýšiť kalkulovaný obsah bielkovín vo výživovom doplnku.

Toto závažné zavádzanie, ba až klamanie, spotrebiteľa má za následok to, že nie je schopný informovane sa rozhodnúť pri nákupe športových výživových doplnkov i ďalších klasických potravín.

Zvyšovanie množstva bielkovín narúša spravodlivú hospodársku súťaž, a zároveň odmeňuje firmy, ktoré úmyselne a podvodne „nafukujú“ obsah bielkovín na etiketách svojich výrobkov, čo im umožňuje dosahovať neoprávnený zisk a vyššie tržby.

Preto je dôležité starostlivo prečítať si zloženie produktu na etikete, a vyhnúť sa takým výrobkom, na ktorých je uvedený obsah aminokyselín vo voľnej forme, ako sú napr. glycín, kyselina asparágová, asparagín, cysteín, ornitín, serín, tyrozín, leucín, izoleucín, valín či aminokyselina maslová.

preloader