Potraviny a starnutie

Potraviny, ktoré spomaľujú starnutie

Slovo “anti-ageing” evokuje o kozmetike, botoxe a “zázračných pilulkách”. Čarovný elixír pre večnú mladosť však spočíva v jedle, ktoré konzumujeme v každodennej strave.

Voda

Nemusí byť jedlom ako takým, ale je to jedna z najdôležitejších živín pre naše telo. Voda udržuje pokožku hydratovanú a odstraňuje toxíny, ktoré vytvárajú vrásky. Pitie dostatku vody zabezpečuje pružnú a žiarivú pokožku.

Bobule

Bobule sú zdrojom vitamínu C a sú silnými prostriedkami proti starnutiu. Vitamín C je potrebný na výrobu kolagénu, nevyhnutného komponentu pre elasticitu kože. Pridajte do stravy čučoriedky, egreše, jahody a maliny. Obsahujú antioxidanty, ktoré spomaľujú starnutie. Tiež pomáhajú zlepšiť krvný obeh, minerálne poruchy a bojovať proti rakovine.

Kapustovité zeleniny

Kapustovité zeleniny, ako je brokolica, karfiol, kapusta a ružičkový kel obsahujú celý rad vitamínov, minerálov a fytonutrienty, ktoré môžu zlepšiť schopnosť pečene detoxikovať škodlivé zlúčeniny.

Orechy

Orechy sú bohaté na “tuky”, ktoré sú veľmi dobré pre srdce a pokožku. Obsahujú antioxidanty, ako je vitamín E a selén, ktoré sú zázrakom pre kožu.

 

Avokádo

Avokádo je ovocie bohaté na kalórie a živiny, ako vitamín E, ktoré podporujú lesk vlasov a žiarivosť pokožky.

Zázvor

Štipľavá alicínová zlúčenina v zázvore má veľkú silu proti starnutiu. Malý zázvorový olej pridávaný do bežného zvlhčovača môže spôsobiť zázraky pre pokožku.

Červené víno

Červené víno má zložku resveratrol, ktorá pomáha výrazne spomaliť starnutie.

Ryby

Ryby sú veľkým zdrojom chudých bielkovín. Prírodný olej v rybách, ako je treska, makrela a sardinky, môže udržať pokožku mladú.

Čokolády

Sú “super potraviny” obsahujúce flavonoidy a iné antioxidanty, ktoré majú vlastnosti proti starnutiu.

preloader