Mandľový krém

Prečo je mandľový krém tak dobrý?

Bio mandľový krém je neodmysliteľnou súčasťou stravy ľudí, ktorí si dávajú pozor na to, čo jedia, a to nielen kvôli jeho lahodnej chuti a vôni, ale predovšetkým kvôli vysokému obsahu živín. Pozrime sa teda na to, ako sa vyrába, aké sú jeho nutričné ​​vlastnosti, a ako ho čo najlepšie využiť v kuchyni.

Výživné vlastnosti mandľového krému

Obmeňte svoju desiatu! Vyskúšajte: celozrnný chlieb, mandľový krém a banán.

Z výživového hľadiska sú mandle potravinou bohatou na stopové prvky, ktoré pomáhajú udržiavať náš organizmus v optimálnom stave. Obsahujú totiž tieto látky:

  • Mononenasýtené mastné kyseliny (51 %)
  • Rastlinné bielkoviny (22 %)
  • Vláknina (12 %)
  • Vitamín E (ktorého sú jedným z najdôležitejších prírodných zdrojov)
  • Vitamíny skupiny B (najmä B1 a B2)
  • Vitamín A
  • Cholín

Obsahujú aj ideálne množstvo minerálnych solí (o niečo viac ako arašidy), ďalej hlavne horčík, ale aj vápnik, železo, draslík, meď, zinok, selén, mangán či fosfor. Prítomnosť sodíka je nízka, čo je pre naše zdravie optimálne. Mandle sú zdrojom niekoľkých aminokyselín, látok na báze proteínov, ako sú alanín, arginín, kyselina asparágová i glutámová, glycín, fenylalanín, histidín, izoleucín, leucín, lyzín, prolín, metionín, serín, tyrozín, tryptofán, valín či treonín.

Prečo je mandľový krém pre nás taký prospešný?

Na raňajky pridajte lyžičku mandľového krému do jogurtu.

V 100%-ne organickom mandľovom kréme prijímame všetky druhy živín, najmä esenciálne mastné kyseliny (z nich hlavne mononenasýtené, ako sú kyselina olejová a kyselina palmitolejová), ktoré sa starajú o zdravie nášho kardiovaskulárneho systému. Pri cielenej diéte nám mandle môžu efektívne pomôcť pri znižovaní hladiny „zlého“ LDL cholesterolu a tiež zvýšiť hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu.

Na druhej strane vysoká koncentrácia vitamínu E je užitočná v boji proti oxidačnému stresu a voľným radikálom, a pri podpore ochrany nášho kardiovaskulárneho systému.

Aj draslík pomáha na kardiovaskulárnej úrovni a, pri nízkom obsahu sodíka, pomáha udržiavať optimálnu úroveň krvného tlaku. Mandle nám dodávajú dostatok železa, takže poslúžia ľuďom trpiacim anémiou.

Vláknina pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi na stabilnej úrovni, zabraňuje glykemickým výkyvom, reguluje chuť do jedla a podporuje črevnú peristaltiku. V neposlednom rade mandle obsahujú vápnik a fosfor, čo prospieva našim kostiam.

Mandľový krém: ako ho používať v kuchyni

Zdravá desiata, ktorú si môžete vychutnať pred televízorom: zeler a bio mandľový krém.

Mandľový krém má vysokú energetickú hodnotu, ktorú ocení každý, nielen športovci. Je tiež mimoriadne univerzálny v kuchyni. Doprajte si túto pochúťku počas celého dňa!

  • Na desiatu: mandľový krém je ideálny pre tých, ktorí chcú prijímať zdravú a vyváženú stravu. Môžete ho natrieť na kúsok celozrnného chleba či suchár; pridajte ho do akéhokoľvek „sladkého“ receptu, ako sú napr. muffiny, koláče, sušienky či rôzne krémy (dodá im príjemnú chuť).
  • Na raňajky: pridajte lyžičku mandľového krému do mlieka s cereáliami/müsli, alebo ho rozpustite v teplom mlieku, jogurte či ovocných smoothies.
  • Kreatívny tip: skúste mandľový krém pridať do smotanového rizota (namiesto obvyklého masla), dôkladne premiešajte, aby ste dosiahli dokonalú krémovosť.

Recept na náš 100% bio mandľový krém

Bio mandľový krém je vyrobený zo 100% organicky pestovaných mandlí, bez pridania cukru, laktózy, lepku či akýchkoľvek farbív, konzervačných látok, chemických stabilizátorov a iných emulgátorov.

Konzervácia krému je v tomto prípade zaručená prírodným olejom obsiahnutým v semenách, čo tiež zaisťuje jeho krémovú konzistenciu.

Náš bio mandľový krém Smile Crunch pripravujeme tak, ako by ste ho robili aj vy doma: organické mandle olúpeme a zľahka opečieme, aby sa zvýšila ich aróma a stráviteľnosť. Následne ich necháme vychladnúť a až potom pomelieme, čo dodá krému tú príznačnú neodolateľnú krémovosť. Takýto bio krém je vhodný jednak pre tých, ktorí majú intoleranciu (alebo dokonca alergiu) na arašidy či ostatné sušené plody, ale aj na mlieko či produkty z neho, pretože mandľový krém je veľmi podobný maslu vyrobeného z kravského mlieka; je jeho skvelou alternatívou rastlinného pôvodu s dietetickým účinkom, keďže je bez cholesterolu, a predídeme i vzniku problémov s laktózou alebo kazeínom.

Kúpte si 100% organický mandľový krém!

preloader