Regexil® - dar od boha Hypna

Regexil®: dar od boha Hypna

Aký dôležitý je odpočinok? A nemáme na mysli len športovca, ale všeobecne každého z nás. A koľko ľudí sa na druhej strane čoraz častejšie sťažuje na problémy so spánkom, zaspaním, neustálym nočným prebúdzaním a následne na pocit extrémneho vyčerpania v dopoludňajších hodinách?

Stresové rytmy, starosti, zlá strava, nepretržitá stimulácia mozgu, elektromagnetické vlny, žiarenie, zlá alebo nadmerná fyzická aktivita sú len niektoré z mnohých faktorov, ktoré ovplyvňujú náš odpočinok a následne športový výkon či život.

Ak hovoríme o úbytku hmotnosti, estetickom alebo výkonnostnom zlepšení, väčšej pozornosti a koncentrácii, pokojný spánok má skutočne zásadný význam! Je to preto, že zatiaľ čo my spíme, naše telo aktivuje všetky procesy svalovej rekonštrukcie, hormonálnej štruktúry, metabolizmu a imunity. Je samozrejmé, ak počas dňa dôjde k strate, alebo obmedzeniu nášho denného tkz. „dobíjania“, naše telo nebude efektívne a bude pracovať na polovičný výkon, ako by keby nám „došli“ batérie. Yamamoto®, v spolupráci s Flexom Lewisom (7-násobný šampión 212 Mr. Olympia), vytvorili Regexil®, aby pomohli športovcom, ktorí potrebujú lepší odpočinok pre väčšiu a lepšiu hypertrofiu svalov a lepší výkon. Ale aj pre tých, ktorí jednoducho musia a chcú čeliť „najväčšej možnej záťaži“ počas náročného dňa.

Emócie a nálady

Regexil, zložený z rastlinných extraktov, ako je napríklad Valeriána lekárska, Mučenka, Harmanček, Griffonia, Teanín, GABA a Melatonín, podporuje relaxáciu a pomáha zmierňovať úzkosť. Prispieva k sérii zmien v mozgu akými sú: regulácia emócií, nálady, koncentrácia a pozornosť, spánok, ako aj chuť do jedla, prípadne ďalšie kognitívne schopnosti. Okrem toho znižuje hladiny niektorých mozgových chemikálií, ktoré môžu charakterizovať športovcov v určitých obdobiach závažnej psychofyzickej únavy alebo u ľudí, ktorí prechádzajú určitými obdobiami psychofyzikálneho stresu.

Ďalej nezabúdajme, že nedostatok primeraného odpočinku a následne regenerácie nepriaznivo ovplyvňuje aj nadmernú produkciu kortizolu a citlivosti na inzulín, čo vedie k zvýšeniu zadržiavania vody a tukovej hmoty, ako aj k starnutiu.

Určite nám dáte za pravdu, že ak sa ráno zobudíte a budete sa cítiť odpočinutí, bude to úplne niečo iné a zmení sa aj vaša nálada počas celého dňa.

Pozn: Hypnos (po grécky Hypnos, po latinsky Somnus) bol starogrécky boh spánku a sám spánok, syn bohyne noci Nykty a boha podsvetia Tartara. So svojou matkou prichádzal každú noc na svet, putoval potichu po zemi aj po mori a zosielal na všetko živé spánok, ktorý zbavoval útrap a starostí, ľuďom navyše zosielal sny. Hypnos žil pri ďalekom Okeane alebo v podsvetí a slúžil bohu Hádovi; podľa iných predstáv býval na ďalekom severe v krajine Kimmeriov v tmavej jaskyni obklopený snami.

preloader