Rozdiely a spôsob užívania doplnkov GlycoBol® a PeptoBol®

Rozdiely a spôsob užívania doplnkov GlycoBol® a PeptoBol®

Rozdiely medzi GlycoBol® a GlycoBol® Performance. PeptoBol®, PeptoBol® Performance a PeptoBol® Recharge. Spôsoby užívania a vlastnosti.

GlycoBol®

Ide o novú generáciu polymérov glukózy, ktorá vznikla na báze japonských cyklodextrínov (Cluster Dextrin® od spoločnosti Glico Nutrition Co.) a ktorá sa využíva vďaka svojej minimálnej osmolarite. Ide o najrýchlejšiu formu sacharidov, ktorý prechádza tráviacim traktom a rýchlo sa vstrebáva, následne sa v pravidelných dávkach vylučuje do krvi, z čoho ťažia naše svaly; to všetko bez akejkoľvek gastrointestinálnej záťaže.

Kedy užívať GlycoBol®?

Je vhodný ako podporná látka pri námahe v rámci tréningu alebo okamžite po jeho skončení, v kombinácii s dávkou akejkoľvek aminokyseliny či proteínu.

GlycoBol® Performance

Ak pridáme rozvetvené aminokyseliny, peptidy glutamínu, taurín, citrulín malát a iné esenciálne aminokyseliny , dosiahneme najlepšiu možnú kombináciu výživových prvkov, ktorú môžeme najrýchlejšie svalom dopriať  počas a/alebo po tréningu.

Ide o naozajstnú podporu pri svalovej námahe bez glykemického „crash“ efektu, ktorou docielime najrýchlejšie a najúčinnejšie zotavenie, bez akýchkoľvek obťažujúcich tráviacich ťažkostí, ktoré nám môžu negatívne ovplyvňovať tréningový proces, ako aj výkon.

Kedy užívať GlycoBol® Performance?

Ideálny nápoj počas tréningu, ktorý slúži na to, aby sme telu zabezpečili pravidelné zásobovanie energiou a rýchly materiál na stavbu a rast svalov. Po tréningovom procese slúži na rýchlu obnovu zásob glykogénu a účinnú syntézu proteínov. Môžeme ho užívať mimo sezóny, ako aj v príprave na súťaž.

PeptoBol®

Telo počas tréningu i po ňom potrebuje výživný materiál, ktorý sa rýchlo trávi a vstrebáva. Kazeíny hydrolyzátu (PeptoPro® od spoločnosti DSM®) obsahujú približne 70 – 80% malých aminokyselinových a tripeptidových dávok, ktoré sa pri trávení  rýchlo vstrebávajú bez toho, aby spôsobovali nafukovanie alebo iné gastrointestinálne problémy. Sú úplne rozpustné vo vode a hypoalergénne.

PeptoBol® Performance

Prítomnosť sustamínu – L-alanyl-L-glutamín (Sustamin®  od spoločnosti Kyowa® Hakko Bio Co.) poskytuje pridanú hodnotu v podobe hydrolyzát kazeínu. Aj tento di-peptid je forma glutamínu, stabilná pri tepelnej záťaži a odolná voči kyselinám, ktorá sa vyznačuje svojou rozpustnosťou.

Podieľa sa na výmene dusíka v tkanivách, ako aj pri tvorbe a uskladnení glukózy, takisto hrá nesmierne dôležitú úlohu vďaka svojej hydratačnej funkcii, ktorou pôsobí na svalové bunky. Podporuje tiež imunitu.

Kedy užívať PeptoBol® a PeptoBol® Performance?

Oba sú doslova vhodné na užívanie po tréningu kvôli rýchlej vstrebateľnosti , avšak môžu sa užívať i počas tréningu, ale i medzi jedlami, či počas nich.

PeptoBol® Recharge

Vďaka rýchlej vstrebateľnosti di-tripeptidov a cyklodextrínov dosiahneme synergický efekt, optimálny pre svalovú a energetickú regeneráciu.

Kedy užívať PeptoBol® Recharge?

Najlepšie účinkuje po tréningu, kedy svaly vyžadujú regeneráciu a adekvátnu náhradu spotrebovaných látok.

SustamiBol®

Užívajte ho najmä počas obzvlášť intenzívnych tréningov, ktoré sú typické pre kulturistiku, a pri náročných fyzických a stresujúcich situáciách: v oboch prípadoch aminokyseliny zásobujú svaly a ak ich hladiny nebudú obnovené, doplatia na to svaly, tréningový proces, regenerácia ako aj imunitný systém.

Blahodarné účinky sustamínu, di-peptidu glutamínu a alanylu, v porovnaní s inými formami polypeptidu alebo glutamínu, sa vyznačujú vyššou stabilitou a odolnosťou voči teplu a kyselinám, rozhodne sa ľahšie rozpúšťajú ako glutamín, a vynikajú aj väčšou využiteľnosťou (viac účinku – menej odpadu).

Pridanie L-alanylu-L-glutamínu do roztoku alebo hydratačného nápoja značne zlepší schopnosť vstrebávať vodu a elektrolyty na bunkovej úrovni, a taktiež sa naplno využije anabolický potenciál.

Kedy užívať SustamiBol®?

Môžeme ho užívať pred i počas tréningu: napomáha bunkovej hydratácii, prenosu elektrolytov a metabolizácii glukózy i rozvetvených aminokyselín. Veľký význam má aj po tréningu: podporuje regeneračný proces, a to najmä v období obmedzovania príjmu kalórií a sacharidov

Autor: Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader