RAW Losos - Yamamoto.sk

Viete, odkiaľ pochádza losos vo vašej chladničke? Rozdiely medzi chovaným a voľne žijúcim lososom

Či už ho konzumujete pečeného, údeného alebo surového, losos je vždy špecialita, vyznačujúca sa nielen typickou chuťou a charakteristickou farbou, ale aj vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín.

Losos (odb. salmo salar), ktorý sa dostane na náš stôl, pochádza hlavne z Nórska (ktoré je svetovým lídrom v tejto oblasti), ale môže aj zo Škótska, Čile, Kanady či Aljašky.

V posledných rokoch sa vďaka popularite sushi a sashimi, typických pre japonskú kuchyňu, spotreba lososového mäsa enormne zvýšila, a preto je čoraz väčší dopyt po chove tejto ryby.

Chovaný losos

Losos chovaný na farmách má veľkú nevýhodu: veľmi vysoký potenciál obsahu toxínov, znečisťujúcich látok a antibiotík, ako aj nerovnováhy medzi omega-3 a omega-6 s tendenciou k zápalovým účinkom na náš organizmus.

Samostatný článok by sme mohli venovať tomu, ako niektoré kusy lososa získavajú svoju „podmanivú, žiarivú“ farbu… Samozrejme chemickými farbivami, pretože tkanivá chovaného lososa sú v podstate sivé. Tieto ryby sa kŕmia priemyselnými krmivami (na báze sóje či kukurice, alebo nekvalitnými krmivami pre zvieratá); lososy nemajú prístup k ich prirodzenej potrave (krill či krevety) bohatej na astaxantín, a preto sa tento vynikajúci pigment s antioxidačným účinkom nemôže nachádzať v ich mäse, a tým mu dodať aj charakteristickú červenooranžovú farbu.

Preto je dobré sa pred kúpou informovať o pôvode ryby!

Divoký losos

Vlastnosti divokého, voľne žijúceho lososa sú úplne odlišné… a tým pádom aj jeho cena… Losos, ktorý žije voľne, má nižší obsah tukov nasýtených, a zároveň omnoho vyšší obsah vzácnych, biologicky dostupných omega-3 mastných kyselín, ktoré:

  • nám pomáhajú chrániť zdravie kardiovaskulárneho systému
  • majú protizápalové vlastnosti
  • majú vysokú antioxidačnú sila vďaka astaxantínu
  • obsahujú hojné množstvo vitamínu D

Ako si vybrať lososa

Viaceré inštitúcie sa venovali výskumu kvalít lososa, nanešťastie ich prínos často oslabuje sila komerčného podnikania. Ak máte radi sushi, alebo chcete aj naďalej konzumovať chutného (a hlavne zdravého) lososa, buďte opatrní pri jeho výbere. Je totiž čoraz ťažšie rozlíšiť kvalitu. Cena môže byť spoľahlivým ukazovateľom, ale nie vždy to stačí! Trh s chovom lososov rastie raketovým tempom, čím sa táto ryba stala oveľa dostupnejšou. Dnes si túto rybu (v minulosti „luxusnejšiu“) môže dopriať viacmenej každý.

Preto je pred kúpou lososa vhodné preskúmať jeho pôvod a tiež spôsob výlovu, pričom vždy uprednostňujte trvalo udržateľný výlov (napr. rybolov pomocou klasických udíc vo vymedzených, na to určených obdobiach roka). To vám zaručí kúpu zdravej ryby, hoci na to môžete minúť viac peňazí.

V prípade výberu chovaného lososa by ste mali klásť dôraz na maximálnu záruku chovných procesov, s ich úplnou dosledovateľnosťou, počnúc farmou, cez režimy kŕmenia rýb až po postupy ich spracovania a sušenia (v prípade údeného mäsa). Úplná transparentnosť v tomto smere dokáže zaručiť vyššiu kvality ryby na vašom tanieri.

Autor: Dott. Gabriele Trapani, Zdroj: Yamamoto
preloader