Pestrec mariánsky

Všeliek Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky, známy aj ako bodliak je všeliekom pre našu pečeň: chráni, opravuje, čistí. Pravidelne, najmä počas sezónnych zmien, je to užitočný prostriedok na udržanie funkcie pečene v rovnováhe.

Silymarín

Silybum Marianum je botanické meno Pestreca mariánskeho a jeho aktívnou zložkou, o ktorú je veľký záujem, je silymarín. Len silymarín pôsobí ako ochranca pečeňových buniek, inhibuje procesy oxidácie spôsobené voľnými radikálmi, zachycuje ich a následne ruší svoju činnosť.

Pestrec mariánsky je schopný stimulovať produkciu nových pečeňových buniek prostredníctvom syntézy bielkovín s priaznivým regeneračným účinkom.

Protijed

Tiež pôsobí ako “protijed” na otravy toxickými látkami, ako sú jedovaté huby, insekticídy, pesticídy škodlivé pre pečeň a jeho funkčnosť. Zavádza sa ako doplnok farmakologickej liečby proti formám hepatitídy A, B a C. Je tiež účinný v synergii s liekmi pri liečbe cirhózy pečene a pomáha znižovať hodnoty transamináz. V podmienkach toxického znečistenia je bodliak mliečny veľmi efektívny depuračný.

Odporúčané nutraceutiká: Epalin-C®

preloader