Calcio

Vápnik pre vaše kosti

Vápnik je najhojnejším minerálom v našom tele. Reguluje svalovú kontrakciu a udržuje nervový systém zdravý. Normalizuje krvný obeh a reguluje srdcovú frekvenciu.

7,90

O produkte

Yamamoto® Research Calcio

Calcio je výživový doplnok stravy s obsahom vápnika a vitamínu D.

Vápnik je najhojnejším minerálom v našom tele, asi 1,8% z celkovej hmotnosti. Celkovo až 99% vápnika v tele sa koncentruje v dentíne, ktorého podstatu tvoria kosti a zuby. Kosti obsahujú nielen vápnik, ale majú tiež veľmi dôležitú depozičnú funkciu. Vápnik je prítomný hlavne v kostiach (98%), v menšej miere v zuboch (1%) a tiež v telesných tekutinách (1%). Hlavná funkcia vápnika v našom tele súvisí s tvorbou kostí a zubov, kde zohráva štrukturálnu úlohu v muskuloskeletálnom systéme.

Vápnik reguluje svalovú kontrakciu, zasahuje do prenosu nervových impulzov a udržuje nervový systém zdravý. Tiež normalizuje krvný obeh a reguluje srdcovú frekvenciu. Znižuje krvný tlak a hladiny cholesterolu a prispieva k zrážaniu krvi. Vápnik sa tiež podieľa na permeabilite bunkovej membrány, množení a diferenciácii buniek, syntéze určitých hormónov a aktivácii určitých enzýmov. 

Ľudia, ktorí by mali uvažovať o suplementácii vápnika, sú:

  • tí, ktorí sa vyhýbajú mliečnym výrobkom (kvôli alergiám alebo iným dôvodom)
  • ženy v menopauze, u ktorých je riziko osteopénie alebo osteoporózy
  • tehotné a dojčiace ženy
  • osoby nad 55 rokov
  • ľudí trpiaci celiakiou alebo inými gastrointestinálnymi problémami, ktoré môžu spôsobiť malabsorpciu – porucha trávenia pri niektorých črevných ochoreniach
  • pacienti, ktorí sa podrobujú dlhodobej liečbe kortikosteroidmi

 

Calcio - Yamamoto Research

Od detstva je vápnik v kombinácii s doplnkovou podporou vitamínu D základnou živinou odporúčanou lekármi, na prevenciu a liečbu osteopénie, osteoporózy a zlomenín spojených s krehkosťou. Mnohé štúdie ukázali, že nízky príjem, nedostatočná vnútorná produkcia alebo znížená intestinálna absorpcia týchto prvkov je spojená so zvýšeným rizikom zlomenín v starobe.

Balenie: 60 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 2 kapsule denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 kapsule):

  • Vápnik 200 mg (25% RI *)
  • Vitamín D 7,5 μg (150% RI *)

* RI = Referenčný príjem

Zloženie: vápenaté soli kyseliny citrónovej, želatína, činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; vitamín D (cholekalciferol), farbivo: E171.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader