Colina e inositolo

Zdravšia pečeň

Yamamoto Research
> SKU: 4926266003288

Cholín a inozitol sú základnými zložkami fosfatidylcholínu a fosfatidylinozitolu, ktoré prispievajú k syntéze lipoproteínov, transportérov tuku a cholesterolu v krvi. Cholín prispieva k udržaniu zdravých pečeňových funkcií a Inositol zabraňuje oxidácii a akumulácii tukov pečene a je nevyhnutný pre zdravie pečene, obličiek a myelínu.

13,90

O produkte

Yamamoto® Research Colina e inositolo

Colina e inositolo je výživový doplnok stravy s obsahom vzácnych prvkov cholínu a inozitolu.

Cholín a inozitol sú základnými zložkami fosfatidylcholínu a fosfatidylinozitolu, ktoré prispievajú k syntéze lipoproteínov, transportérov tuku a cholesterolu v krvi. Ich nedostatok ovplyvňuje prítomnosť týchto “nosičov” (transportérov), t.j. LDL a VLDL, pričom sa uprednostňuje akumulácia tuku v pečeni.

Cholín (Vitamín B7) je esenciálna mikroživina, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri fosfolipidoch a acetylcholíne, dôležitom neurotransmiteri. Cholín prispieva k udržaniu fyziologickej funkcie pečene a je vybavený “lipotropnou” silou, ktorá zabraňuje usadzovaniu lipidov v pečeni.

Pečeň vylučuje tuky vďaka dvom lipoproteínom, t.j. VLDL a LDL, ktoré sú zase tvorené proteínmi a fosfolipidmi, medzi ktorými je hlavný fosfolipid fosfatidylcholín. To vyjadruje význam cholínu, prekurzora fosfatifdylcholínu, ktorý umožňuje transport tuku z pečene do svalov a tukového tkaniva. Všeobecnejšie, cholín prispieva k udržaniu zdravých pečeňových funkcií, pretože patrí do skupiny látok nazývaných “lipotrofy”, ktoré sú určené na prevenciu ukladania lipidov v pečeni. Navyše je nevyhnutný pre tvorbu hlavných zložiek bunkových membrán (fosfolipidov) a acetylcholínu, dôležitej látky, ktorá sa zúčastňuje ako neurotransmiter v mnohých mozgových a kognitívnych procesoch.

Colina e inositolo - Yamamoto Research

Okrem toho, cholín má tiež dôležité neuroprotektívne, antioxidačné a ochranné vlastnosti pre srdce, pôsobí proti škodlivým účinkom homocysteínu na kardiovaskulárnej úrovni a podporuje nervovú funkciu.

V doplnku nájdeme Vitamín B7 synergicky kombinovaný s inozitolom (niekedy sa označuje aj ako vitamín B8, hoci v pravom zmysle slova to klasický vitamín nie je.), pretože je základnou zložkou lecitínu, ktorý je nevyhnutný na použitie tukov a cholesterolu v tele. Inositol zabraňuje oxidácii a akumulácii tukov pečene a je nevyhnutný pre zdravie pečene, obličiek a myelínu. Štúdie ukázali, že inozitol je dôležitým liekom v detoxikačných procesoch v tele a pečeni, čo podporuje “filtračné” funkcie, ktoré pomáhajú neutralizovať endogénne a exogénne toxíny tela. Za zmienku stojí aj lipotropná funkcia inozitolu, ktorá sa pridáva k funkcii cholínu, pričom obidva účinné látky sa venujú odstraňovaniu tuku v pečeni (lipotropný účinok). Toto je nevyhnutné opatrenie pre zdravú pečeň.

Balenie: 60 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 60

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu jedenkrát denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

  • Cholín bitartrát 250 mg (z toho cholín 102,5 mg)
  • Inositol 250 mg

Zloženie: inozitol, cholín bitartrát, objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý; kapsula (želatína), činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín; farbivo: E171.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader