Cromo picolinato

Chróm pikolinát

Yamamoto Research
> SKU: 4926266003066

Chróm pikolinát je forma s vysokou biologickou dostupnosťou a je doplnkom, ktorý optimalizuje funkciu inzulínu a jeho použitie podporuje zníženie hladiny triglyceridov a LDL cholesterolu.

6,90

O produkte

Yamamoto® Research Cromo picolinato

Výživový doplnok stravy, ktorý vám poskytne 200 ug chrómu v jednej dávke.

Chróm pikolinát je forma s vysokou biologickou dostupnosťou a je doplnkom, ktorý optimalizuje funkciu inzulínu a jeho použitie podporuje zníženie hladiny triglyceridov a LDL cholesterolu.

Telo obsahuje asi 6 mg tohto esenciálného minerálu. Chróm je nevyhnutný pre výživu človeka. Tento minerál bol nedávno uznaný ako látka, ktorá má dôležitú úlohu v metabolizme sacharidov. Organický chróm je zložkou látky nazývanej GTF (glukózový tolerančný faktor), ostatné zložky sú niacín a niektoré aminokyseliny. Stimuluje aktivitu enzýmov zodpovedných za metabolizmus glukózy, užitočných pre energiu a syntézu mastných kyselín a cholesterolu. Bolo dokázané, že chróm zvyšuje účinnosť inzulínu a jeho schopnosť manipulovať s glukózou – prevencia hypoglykémie (príliš veľa inzulínu) alebo cukrovky (nízka hladina inzulínu).

Meranie obsahu chrómu v potravinách nie je ľahké vzhľadom na rôzne formy, v ktorých sa objavuje, a rôznu rýchlosť vstrebávania organizmom. Chróm, ktorý sa nachádza vo vajciach, sa nedá úplne využiť.

Cromo picolinato - Yamamoto Research

Potraviny, ktoré obsahujú najviac biologicky vhodného chrómu pre ľudské telo:

  • pivovarské kvasnice (najlepšie)
  • pečeň
  • hovädzie mäso
  • celozrnný chlieb (chróm je odstránený z rafinovanej pšenice)
  • repa
  • bravčové obličiky
  • mäso a syry
  • korenia, ako je čierne korenie, tymián
  • huby

Aj mierny nedostatok chrómu bude mať vážne následky na organizmus. Výskum ukázal, že systémové nedostatky chrómu sú v Spojených štátoch veľmi bežné, hoci tento jav sa zriedka nachádza v iných krajinách. Nedostatok u Američanov vysvetľuje skutočnosť, že pôda neobsahuje dostatočné množstvo tohto minerálu, takže chróm sa nemôže absorbovať plodinami ani sa dostať do podzemnej vody. Rafinácia potravín je ďalšou pravdepodobnou príčinou straty chrómu spolu s nadmernou konzumáciou cukrov a iných rafinovaných sacharidov. To môže u niektorých jedincov viesť k deficitu, zatiaľ čo u diabetikov môže ochorenie zhoršiť. Ľudia, ktorí sú najviac vystavení nedostatku, sú starší, tí, ktorí pravidelne praktizujú veľmi únavné športy (bežci) a tehotné ženy.

Predpokladá sa tiež, že interakcia chrómu a inzulínu nie je obmedzená na metabolizmus glukózy, ale vzťahuje sa aj na metabolizmus aminokyselín. Nedostatok môže znížiť citlivosť periférneho tkaniva na glukózu, dysfunkciu podobnú cukrovke. Chróm môže zabrániť tvorbe aortálnych plakov a jeho nedostatok môže napomáhať ateroskleróze.

Balenie: 30 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 tabletu denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 tabletu:

  • Chróm 200 ug (500% *)

* RI = Referenčný príjem

Zloženie: objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý; činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; pikolinát chrómu.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader