Essential AMINO

Esenciálne aminokyseliny sú také aminokyseliny, ktoré ľudský organizmus nedokáže syntetizovať a musia byť do organizmu dodávané s potravou.

Syntéza esenciálnych aminokyselín je v porovnaní s ostatnými aminokyselinami veľmi zložitá a energeticky náročná, pre organizmus je teda výhodnejšie využívať už hotové aminokyseliny prostredníctvom výživových doplnkov.

24,99

O produkte

Yamamoto® Nutrition Essential AMINO

Essential AMINO je výživový doplnok stravy s obsahom esenciálnych aminokyselín, vitamínov a minerálov. Sú súčasťou kategórie všetkých nevyhnutných aminokyselín, ktoré ľudské telo nie je schopné produkovať (syntetizovať) pre seba v správnych množstvách, a preto je potrebné ich doplniť v strave. Okrem toho obsahujú aj aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), ktoré sú vhodné na doplnenie športovej diéty.

Balenie: 240 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 40

Odporúčané dávkovanie: Prehltnite 6 tabliet denne s vodou či inou tekutinou podľa vlastného výberu.

Nutričné informácie na 1 dávku (6 tabliet): L-leucín 3300mg, L-izoleucín 834mg, L-lyzín 228mg, L-valín 834mg, L-metionín 228mg, L-treonín 552mg, L-fenylalanín 552mg, L-tryptofán 120mg, L-histidín 300mg, L-metionín 228mg

Zloženie: Zmes aminokyselín s rozvetveným reťazcom (L-leucín, L-izoleucín, L-valín, stabilizátor: hydroxypropylmetyl celulóza), L-fenylalanín, L-treonín, plnivo: mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý; L-histidín, hydrochlorid L-lyzínu, L-metionín, L-tryptofán

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti a tehotné ženy. Neužívajte dlhšie bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.