Ferro Liposomiale

Lipozomálne železo

Yamamoto Research
> SKU: 4926266002533

Lipozomálne železo je základným prvkom nášho zdravia, zohráva primárnu úlohu pri ochrane imunitného i kardiovaskulárneho systému. V porovnaní s inými doplnkami užívanými orálne disponuje lepšou gastrointestinálnou absorpciu a vyššou biologickou dostupnosťou železa.

14,99

O produkte

Yamamoto® Research Ferro Liposomiale

Ferro Liposomiale je výživový doplnok stravy s obsahom lipozomálneho železa LIPOFER™ a vitamínu C, ktorý zvyšuje jeho vstrebávanie.

Lipozomálne železo je základným prvkom nášho zdravia, zohráva primárnu úlohu pri ochrane imunitného i kardiovaskulárneho systému. Podporuje aj kognitívne funkciu mozgu. Jeho nedostatok je však veľmi častý a prejavuje sa viacerými spôsobmi, medzi ktoré patrí aj „anémia“. Je to stav, ktorý je dôsledkom poklesu koncentrácie hemoglobínu v krvi.

LIPOFER™ sa skladá zo železitého pyrofosfátu, ktorý je akýmsi „lipozómovým“ prepravcom , uloženým v ochrannej fosfolipidovej membráne. V porovnaní s inými doplnkami užívanými orálne disponuje lepšou gastrointestinálnou absorpciu a vyššou biologickou dostupnosťou železa s minimálnym výskytom vedľajších účinkov. Za normálnych podmienok sa vstrebe spravidla len 15 až 20% perorálne podaného železa, a to v dôsledku obmedzenia dostupnosti špecifických nosičov železa na úrovni dvanástnika. Takže je zbytočné (a dokonca škodlivé) zvyšovať prijaté dávky železa. Pretože akonáhle sa naplní transportná kapacita nosičov, dosiahne sa už len zvýšenie vplyvu vedľajších účinkov a nie zvýšenie absorpcie železa.

Naše telo potrebuje len veľmi málo tohto základného minerálneho prvku, ale táto „malá časť“ musí byť maximálne biologicky dostupná a využiteľná.

Ferro Liposomiale - Yamamoto Research

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užite 1 kapsulu s vodou, jedenkrát denne.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

  • Železo 30 mg (215% RI/AR*)
  • Vitamín C 80 mg (100% RI/AR*)

* RI = referenčný príjem

Mikrokapsuly LIPOFER ™ sú registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Lipofoods.

Zloženie: kyselina L-askorbová (vitamín C), kapsuly (želatína, oxidy a hydroxidy železa, oxid titaničitý), beta karotén, D-alfa tokoferylacetát (Borago officinalis L.), L-cysteín, L-tyrozín, extrakt z paradajok (Solanum lycopersicum L.) – ovocie 15% lykopén, L-selenomethionín, glukonát meďnatý, oxid kremičitý, D-pantotenát vápenatý (kyselina pantoténová).

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader