GABA

Kyselina gama-aminomaslová

(1 recenzia zákazníka)

GABA má výrazne pozitívny vplyv na emocionálne stavy. Pôsobí proti pravidelným denným stresovým situáciám, ako sú úzkosť, tlak v práci, u študentov sú to skúškové obdobia, osobné emocionálne problémy alebo intenzívna príprava na fyzické športy.

7,90

O produkte

Yamamoto® Research GABA

GABA je výživový doplnok stravy s obsahom kyseliny gama-aminomaslovej.

GABA – alebo kyselina gama-aminomaslová – je bázická aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v mnohých druhoch živočíšnej ríše a funguje ako neurotransmiter a neuromediator. Nachádza sa vo veľkom množstve v ľudskom mozgu a vyvoláva veľký záujem vedeckej komunity.

Ako neurotransmiter funguje ako posol medzi neurónmi, ktorý pomáha regulovať prenos nervových impulzov. Typ správy, ktorú prenáša, sa môže líšiť od jedného neurotransmiteru k druhému na základe diferenciácie medzi excitačnými a inhibičnými neurotransmitermi. GABA je “inhibítor”, ktorý sa viaže na špecifické receptory nazývané GABA receptory – alebo GABAergné receptory – aby sa prenášala jeho “inhibičná správa”. Keď je GABA k dispozícii v dostatočnom množstve, pomáha udržiavať chémiu v našom mozgu v rovnováhe a podporuje všeobecný pocit pohody a pokoja.

Zdá sa, že udržanie primeranej hladiny GABA podporuje väčší pokoj a relaxáciu. Má výrazne pozitívny vplyv na emocionálne stavy.

GABA - Yamamoto Research

Pôsobí proti pravidelným denným stresovým situáciám,

ako sú úzkosť, tlak v práci, u študentov sú to skúškové obdobia, osobné emocionálne problémy alebo intenzívna príprava na fyzické športy. Spúšťače stresu alebo „stresory“ sú všadeprítomné a nemali by sa podceňovať. Môžu spúšťať problémy, ako sú úzkostné poruchy, depresívne stavy alebo krátkodobá nespavosť so všetkým, čo to zahŕňa, definovateľné ako nespavosť s ťažkosťami so zaspávaním, neúplné a „nepokojné“ noci, alebo terminálna insomnia, čo má za následok skoré prebudenie. Prípady nespavosti, bez ohľadu na to, aká je jeho forma, môžu byť často spätne sledované až po stresor alebo úzkostný faktor. Keďže GABA je silným prírodným antistresovým a anxiolytickým činidlom, môže byť obzvlášť účinný pri relaxácii pred spánkom a dosahovaní „pokojného“ spánku. Tento myorelaxačný účinok – t.j. podporujúci uvoľnenie svalov a tým napomáhajúci zotaveniu po námahe – je doplnený jeho schopnosťou podporovať obnovu, čo ho robí vhodným aj pre pomoc tým, ktorí vykonávajú intenzívnu fyzickú aktivitu.

Vzhľadom na svoje “inhibičné”, relaxačné a rebalancujúce vlastnosti sa používa aj pri liečbe mnohých mentálnych porúch, vrátane mentálnej anorexie a bulímie, či pri liečení bipolárnej poruchy a zneužívania návykových látok, pretože tí, ktorí trpia takýmito poruchami, majú často nedostatky tejto aminokyseliny.

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu jedenkrát denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

  • Kyselina gama-aminomaslová 500 mg

Zloženie: kyselina gama-aminomaslová (GABA), objemové činidlo: celulóza; kapsuly (želatína), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; farbivo: E171.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Review (1)

5.0
1
0
0
0
0
  1. Anonymný

    Spokojnost

preloader