Iperico

Prírodné antidepresívum

Yamamoto Research
> SKU: 4926266003363

Iperico, prírodné antidepresívum s obsahom ľubovníka bodkovaného proti depresívnym stavom sprevádzaných emočnou úzkosťou, záchvatom paniky, gastrointestinálnym poruchám a nespavosti.

11,90

O produkte

Iperico, prírodné antidepresívum

Výživový doplnok stravy s obsahom Ľubovníka bodkovaného (Perforate St John’s-wort).

Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) je jednou z najpredávanejších liečivých rastlín na svete. Jeho šírenie a sláva siahajú až do čias starovekých Grékov a Rimanov. Extrakty H. perforatum sa vo fytoterapii používajú na liečbu depresívnych stavov alebo ako prostriedok na hojenie kože.

Hypericum je vytrvalá bylinná rastlina pôvodom z britského súostrovia, ktorá je dnes rozšírená po celom svete. Jeho úplné botanické meno je Hypericum perforatum, pretože listy sa javia pri pohľade oproti svetlu plné dier, akoby keby boli perforované. V skutočnosti sú to malé olejové pľuzgiere. V ľudovom liečiteľstve názov hypericum je v skutočnosti „ľubovník bodkovaný“, ale aj „tráva mokradná“ (v taliančine – doslova „vyhnanie diabla“), pretože v minulosti sa verilo, že spánok v blízkosti rastlín hypericum by vyhnal zlých duchov a chránil pred smrťou najmenej jeden rok. Pravdepodobne odkaz na St. John’s pochádza z obdobia kvitnutia, ktoré je na konci júna (St. John sa oslavuje 24. júna). Táto rastlina rastie v otvorených lesoch, je vystavený slnečnému žiareniu a odoláva chladu. V niektorých častiach sveta sa považuje za burinu, zatiaľ čo v Európe sa používa pre svoje antivírusové a antidepresívne vlastnosti.

Emočná úzkosť a nespavosť

Terapeutické vlastnosti púčikov hypericum sú spôsobené fytokomplexom, ktorý sa väčšinou skladá z flavonoidov, ako je napríklad hypericín, rutín, quercetín a hyperozid; spolu s inými látkami, ktoré majú výrazný antidepresívny a sedatívny účinok.

Iperico, prírodné antidepresívum

Dnes je hypericum väčšinou známe ako silný serotonergikum, a preto je prírodným antidepresívom, ktoré môže byť použité na liečbu depresívnych stavov sprevádzaných emočnou úzkosťou, s agitáciou, záchvatov paniky, gastrointestinálnych porúch a nespavosti. Predovšetkým jeho účinná látka, hypericín, inhibuje dva enzýmy, ktoré potláčajú rôzne mediátory centrálneho nervového systému (serotonín, dopamín, noradrenalín) a zvyšuje nočnú sekréciu melatonínu, a tak bráni nespavosti. Je tiež schopný zvyšovať hladinu sérového serotonínu, a tým vyvažovať náladu, napríklad počas menopauzy, pri sezónnej depresii a počas období silnej únavy alebo dokonca stavu nervového rozkladu. Medzi ďalšie výhody patrí navodenie pocitu pohody, zníženie stavov úzkosti alebo úzkosti a pomoc pri pokojnom spánku, moduluje tiež sekréciu melatonínu.

Balenie: 60 tabliet

Odporúčané dávkovanie: Užite 1 tabletu denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 tabletu:

  • Extrakt z ľubovníka bodkovaného 230 mg (z toho hypericín 0,7 mg)

Zloženie: Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum L.) suché extrakty nadzemných častí s kvetmi, 0,3% hypericínu, objemové činidlá: celulóza, hydrogenfosforečnan vápenatý, činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte počas tehotenstva a pri dojčení. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Niekoľko farmakologických a klinických štúdií uskutočňovaných na lieku Hypicicum preukázalo jeho bezpečnosť ako bylinného lieku, je však potrebné pamätať na niektoré kontraindikácie. Hypericum interferuje s účinkom mnohých liekov a zvyšuje alebo inhibuje ich účinky. Jeho použitie sa preto neodporúča v prítomnosti iných terapií, pretože môže stimulovať určité enzýmy, ktoré metabolizujú lieky, a tým znižovať ich účinnosť. Jeho pôsobenie má tiež tendenciu kumulatívneho účinoku s účinkom serotonergných liekov. Klinické štúdie skutočne ukázali, že užívanie tejto liečivej byliny znižuje krvný obeh liečiv, ako je digoxín (látka patriaca do kategórie digitálnych glykozidov, ktorá sa používa na liečbu mnohých srdcových porúch) a môže tiež znížiť účinok warfarínu (dobre známe antikoagulačné liečivo). Hypericum oslabuje antikoagulačný účinok warfarínu a znižuje hladiny cyklosporínu v krvi, ktoré sa používajú na prevenciu odmietnutia transplantátu. Je tiež známe, že znižuje účinok perorálnych kontraceptív. Dajte si pozor na fotocitlivosť a vyhnite sa vystaveniu slnečnému žiareniu a / alebo použitiu solárií, ak užívate hypericum, najmä ak máte veľmi citlivú a jemnú pokožku.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader