Lactobacillus Reuteri

5 miliárd živých kultúr

Yamamoto Research
> SKU: 4926266003332

5 miliárd živých kultúr Lactobacillus reuteri – probiotiká, teda živé organizmy, ktoré podporujú vstrebávanie vitamínov a minerálov, a tým blahodárne pôsobia na črevnú mikroflóru, imunitný systém a obranyschopnosť organizmu.

10,99

O produkte

Yamamoto® Research Lactobacillus Reuteri

Lactobacillus Reuteri je výživový doplnok – probiotiká, teda živé organizmy, ktoré podporujú vstrebávanie vitamínov a minerálov, a tým blahodárne pôsobia na črevnú mikroflóru, imunitný systém a obranyschopnosť organizmu.

V dennej dávke získate až 5 miliárd živých kultúr Lactobacillus reuteri.

Lactobacillus Reuteri je jednou z najviac študovaných a vysoko účinných baktérií, ktorá sa bežne nachádza v črevnej sliznici u novorodencov, a to už od prvých hodín života. Je súčasťou dôležitej imunitnej podpory prenášanej z matky na dieťa. Ide o prvú ochrannú funkciu, ktorá pôsobí proti zápalovým procesom v čreve. Nie je náhodou, že v dnešnej dobe sa osvedčila ako jedna z najbezpečnejších probiotických kmeňov používaných v oblasti pediatrie. Nielenže sa využíva pre svoje výhody ako probiotikum, ale aj v prípadoch dráždivých plynných kolík, ktoré často postihujú novorodencov, najmä tých, ktorí sú kŕmení umelým mliekom.

Na druhej strane u dospelých, a to hlavne v stresových situáciách môže jej koncentrácia klesať. Lactobacillus Reuteri má priaznivý účinok na zápalové stavy, gastrointestinálne infekcie a dlhodobé užívanie antibiotík. Je obzvlášť vhodná v prípadoch hnačky, gastroenteritídy – zápalové ochorenie žalúdka a čriev (ochrana pred rotavírusmi) a syndrómu dráždivého čreva. Taktiež môže vykazovať zlepšenie atopickej dermatitídy a infekcií urogenitálneho systému (napríklad Candida). Pôsobí tak, že produkuje “reuterín”, látku s antimikrobiálnou aktivitou, ktorá pôsobí proti rastu patogénnych zárodkov, ako je Escherichia Coli, znížením pH tráviaceho traktu. V klinických štúdiách preukázala Lactobacillus Reuteri aj rezistenciu voči patogénu baktérií Salmonella typhimurium, ktorý môže byť kontrahovaný z potravín považovaných za vysoko rizikové, ako sú surové mäso a vajcia. Odporúča sa tiež na liečbu Helicobacter pylori, ktorý napáda žalúdok a spôsobuje bolestivé poruchy, ako je gastritída a vredy.

Lactobacillus Reuteri - Yamamoto Research

Lactobacillus Reuteri pôsobí aj v ústnej dutine, pretože zabraňuje produkcii baktérií Streptococcus mutans, ktoré spôsobujú zubný kaz. Taktiež pomáha predchádzať zápalu ďasien.

Balenie: 30 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užite 1 tabletu denne, najlepšie medzi jedlami.

Nutričné informácie na 1 dávku (1 tableta):

  • Lactobacillus reuteri 5×109 CFU *

* CFU: jednotky tvoriace kolónie

Zloženie: plnivá: celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza; kukuričný škrob, Lactobacillus reuteri PBS072 (DSM 25175), činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste mimo zdrojov tepla a slnečného svetla.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader