Lattasi

Laktózová intolerancia

Yamamoto Research
> SKU: 4926266002571

Enzým laktázy s extraktom z feniklu, ktorý je vhodný v prípade laktózovej maldigescie (môže vyvolať laktózovú intoleranciu – abdominálne bolesti a hnačku). Zlepšuje trávenie laktózy – užíva sa pri každom jedle obsahujúcom laktózu.

24,99

O produkte

Yamamoto® Research Lattasi

Lattasi je výživový doplnok enzýmu laktázy s extraktom z feniklu, ktorý je vhodný v prípade laktózovej maldigescie (môže vyvolať laktózovú intoleranciu – abdominálne bolesti a hnačku). 

Často môžete počuť frázu “Nemôžem stráviť mlieko a mliečne výrobky”, a je celkom bežné, že po vypití kapučína ste nútení navštíviť toalety. Predpokladá sa, že 50% populácie trpí neznášanlivosťou na laktózu, aj keď nie každý má rovnakú závažnosť symptómov. Prieskumy hovoria, že iba 1 zo 4 ľudí o tom vie. Intolerancia laktózy sa vyskytuje v prípade čiastočného alebo úplného nedostatku laktázového enzýmu, ktorý je schopný rozdeliť laktózu na dva jednoduché cukry, glukózu a galaktózu. Laktóza je hlavný cukor v mlieku (vrátane kravského mlieka, kozieho mlieka, ako aj materského mlieka) a v skutočnosti predstavuje 98% cukrov prítomných v mlieku, s premenlivým percentom v jeho derivátoch.

Nepríjemná bolesť brucha

Klinický obraz intolerancie laktózy je charakterizovaný nepríjemnou bolesťou brucha, kŕčom, ťažkosťami žalúdka, pocitom žalúdočného opuchu, ľahko vyvolanou hnačkou alebo zápchou, ktoré sa objavujú pomerne rýchlo po požití potravín obsahujúcich laktózu. Okrem týchto príznakov sa môžu vyskytnúť aj ďalšie všeobecné príznaky, ako je bolesť hlavy, únava, nevoľnosť alebo vyrážka. Symptomatológia sa líši od človeka k človeku, s prejavmi rôznej veľkosti a významu. Intolerancia laktózy, ako sme uviedli, je spôsobená nedostatočným množstvom laktázy v tenkom čreve, čo vedie k tomu, že črevo nie je schopné absorbovať laktózu alebo ju oddeliť na svoje jednoduché a ľahko asimilované zložky, glukózu a galaktózu.

Fyziologicky je užitá laktóza ovplyvnená v tenkom čreve laktázou, ktorá ju rozdeľuje, až kým sa všetka laktóza nerozloží na glukózu a galaktózu, molekuly, ktoré sú pre organizmus stráviteľné.

Ak laktáza prítomná v našom čreve nie je dostatočná na to, aby vykonávala svoju prácu tak, ako je to u tých, ktorí trpia neznášanlivosťou laktózy, neštiepená laktóza dosiahne konečný trakt tráviaceho systému – hrubé črevo. Pôsobením baktérii sa začne produkovať odpad ako plyn (vodík a metán) a toxíny, ktoré sú zodpovedné za nepríjemné symptómy intolerancie laktózy. Ak sa tieto molekuly absorbujú, následne vznikajú nepríjemné gastrointestinálne príznaky, ako zápcha, alebo často hnačka a typické „bublanie“ v žalúdku s bolesťami ako kolika alebo kŕče. Ide o mimoriadne nepríjemné a niekedy obmedzujúce javy. Existuje však mnoho účinných špecifických potravinových doplnkov na báze laktázy, ktoré sú k dispozícii na vyriešenie tohto nepríjemného problému!

Lattasi zlepšuje trávenie laktózy – užíva sa pri každom jedle obsahujúcom laktózu. Extrakt feniklu podporuje tráviacu funkciu a podporuje pravidelnú gastrointestinálnu motilitu a elimináciu plynov.

Lattasi - Yamamoto Research

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 15

Odporúčané dávkovanie: Užívajte  1-2 kapsuly denne, 30 minút pred jedlom obsahujúcim laktózu. Tolerancia laktózy je premenlivá a odporúča sa vyhľadať lekársku pomoc, pokiaľ ide o úlohu tejto látky v strave.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 kapsuly):

  • Laktáza 300 mg
  • Enzýmová aktivita 30.000 FCC ALU
  • Extrakt feniklu 120 mg

FCC (Food Chemicals Codex) jednotky laktázy

Zloženie: laktáza (β-galaktozidáza) 100 000 FCC ALU / g, kapsula (povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza, želírujúce činidlo: gellanová guma; farbivo: oxid titaničitý), plnivo: mikrokryštalická celulóza; suchý extrakt feniklu (Foeniculum vulgare Mill.) ovocie, činidlá proti spekaniu: horčíkové soli mastných kyselín, oxid kremičitý.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader