Luteina

Antioxidant pre oči a mozog

Yamamoto Research
> SKU: 4926266003196

Luteín a zeaxantín sú najdôležitejšie antioxidanty pre náš zrak a mozog. Spojenie týchto dvoch látok chráni oko pred škodlivým žiarením a ultrafialovým žiarením.

13,90

O produkte

Yamamoto® Research Luteina

Luteina je výživový doplnok stravy s obsahom luteínu a zeaxantínu.

Luteín a zeaxantín sú najdôležitejšie antioxidanty pre náš zrak a mozog. Najmä ak je luteín spojený so zeaxantínom chráni oko pred škodlivým žiarením a ultrafialovým žiarením. Nedostatok luteínu môže spôsobiť ďalšie ochorenia alebo poruchy, ako je napríklad makulárna degenerácia súvisiaca s vekom alebo katarakta (šedý zákal – strata priehľadnosti vlastnej šošovky). Je to preto, že luteín nie je prítomný len v centrálnej časti sietnice, ale aj v kryštalickej šošovke, kde pôsobí proti oxidácii zodpovednej za šedý zákal. V prípade suchých očí alebo zápalu spojiviek sa luteín môže použiť na podporu hojenia a ochrany očí. Známe antioxidačné vlastnosti luteínu pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi spôsobenému ultrafialovými lúčmi, slnečným žiarením, nevyváženou stravou alebo diétou s nízkym obsahom antioxidantov.

Luteina - Yamamoto Research

Prečo sú antioxidanty dôležité aj pre zdravie očí?

Jednou z najdôležitejších funkcií v očiach je zhromažďovanie a zaostrovanie svetla na sietnici, čo je dôvod, prečo takzvané „šošovky“ musia zostať „jasné“ a nezakalené. Hlavným dôvodom zakalenia šošoviek je poškodenie oxidáciou, preto potrebujeme antioxidanty, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály.

Správne pridanie luteínu s podporou zeaxantínu do stravy je tiež vynikajúca ochrana zdravia očí a cenná pomoc v prípade vizuálneho stresu (koncentrovaná práca na počítači alebo únava), prípadne ťažkosťami s nočným videním.

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

  • Luteín 20 mg
  • Zeaxantín 4 mg

Zloženie: luteín (z Tagetes erecta L.), zeaxantín (z Tagetes erectaL.), objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý; želatína, činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín; farbivo: E171.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader