Magnesax®

Najrýchlejšie doplnenie horčíka

Yamamoto Research
> SKU: 4926266002151

Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov, nevyhnutných pre správne fungovanie nášho tela, pretože je kofaktorom mnohých enzýmov, podieľajúcich sa na veľkom množstve metabolických procesov a rôznych biochemických funkciách, vďaka ktorým môže organizmus efektívne fungovať.

21,99

O produkte

Yamamoto® Research Magnesax®

Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov, nevyhnutných pre správne fungovanie nášho tela, pretože je kofaktorom mnohých enzýmov, podieľajúcich sa na veľkom množstve metabolických procesov a rôznych biochemických funkciách, vďaka ktorým môže organizmus efektívne fungovať. Zúčastňuje sa na práci svalov, normálnom fungovaní nervového systému, funkčnosti srdca a tráviacej sústavy. Odďaľuje nástup únavy a pocit podráždenosti, udržuje správne hladiny soli a vody, a podieľa sa na tvorbe energie v bunkách.

Tvrdí sa, že väčšina populácie má nedostatok horčíka, a to z rôznych dôvodov, napr. kvôli nesprávnym stravovacím návykom či nevyváženej strave – pretože jeme čoraz menej ovocia a zeleniny, a naopak viac spracovaných potravín, ako sú mliečne výrobky, múka a cukor (ktoré nielenže horčík vôbec neobsahujú, ale ešte ho z organizmu aj odoberajú pri tráviacom procese). Takisto pôda, na ktorej pestujeme plodiny, obsahuje len minimálne množstvá horčíka, pretože nadmerne používame poľnohospodárske pesticídy. Osoby, ktoré užívajú diuretiká či laxatíva, môže mať taktiež nedostatky horčíka, rovnako športovci s vysokým výdajom elektrolytov v pote, a samozrejme staršie osoby. Glycín horečnatý je forma horčíka, v ktorej sa tento minerál viaže s organickými zlúčeninami (molekula glycínu), čo umožňuje jeho jednoduchšie a rýchlejšie vstrebávanie na črevnej úrovni, a následnú vyššiu biologickú dostupnosť, s menšou pravdepodobnosťou výskytu nepríjemných hnačkových stavov.

Magnesax - Yamamoto Research

Odporúčané dávkovanie: Pridajte 1 vrecko (3,5 g) do 180 ml vody a opatrne premiešajte. Užívajte jedenkrát denne.

Nutričné informácie na 1 dávku (1 vrecko – 3,5g):

  • Horčík 200 mg (53%)

* RI = Referenčný príjem

Zloženie: bisglycinát horečnatý, kyselina: kyselina citrónová, aróma, činidlo proti spekaniu: oxid kremičitý, sladidlo: sukralóza, farbivo: riboflavíny.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu detí mladších ako tri roky. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader