Maqui

Skutočné „superovocie“

Yamamoto Research
SKU: 4926266003202

Superovocie Maqui má 3x vyššiu hodnotu ORAC (schopnosť antioxidantov pohlcovať volné radikály) než acai a goji, a cca 15x vyššiu hodnotu než čučoriedky.

18,90

O produkte

Yamamoto® Research Maqui

Maqui je výživový doplnok stravy, ktorý obsahuje extrakt z Maqui, čo sú fialové bobule, podobné nám známym čučoriedkam.

Tiež sú nazývané “čučoriedky Patagónie”, ale v porovnaní s čučoriedkami, je to ovocie s najväčším obsahom antioxidantov na svete. Táto rastlina je pôvodom z Čile, endemická k sub-antarktickým lesom, rozšírená v Patagónii, na ostrovoch Juana Fernándeza a v Argentíne, kde rastie vo vlhkých pôdach s bohatým humusom. Bobule dozrievajú v januári až februári a zberajú sa až do apríla. Maqui bobule sa tradične používali na prípravu kvaseného nápoja Mapuche, rodákov z južného Čile. Dnes je to považované za skutočné “superovocie” vďaka svojej mimoriadnej anti-oxidačnej vlastnosti.

Superovocie Maqui má 3x vyššiu hodnotu ORAC (schopnosť antioxidantov pohlcovať volné radikály) než acai a goji, a cca 15x vyššiu hodnotu než čučoriedky.

Maqui - Yamamoto Research

Maqui môže mať mierne adstringentné vlastnosti a môže byť použitý v prípade hnačky a obnovy zmenenej bakteriálnej flóry. Ukázalo sa, že prítomnosť delfinidín-3-sambubiozid-5-glukozidu zlepšuje bunkovú citlivosť na inzulín, čím stimuluje vstup glukózy do svalových buniek v prospech väčšej produkcie energie, a zároveň inhibuje uvoľňovanie glukózy pečeňovými bunkami, čo vedie k zaujímavému hypoglykemickému účinku.

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu jedenkrát denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

  • Extrakt Maqui 300 mg (z toho antokyány 30 mg a delphínidiny 24 mg)

Zloženie: suchý extrakt maqui (Aristotelia chilensis (Molina) Stuntz.) 10% antokyány a 8% delphínidiny, objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý; kapsula (želatína), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; farbivo: E171.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader