NeuroSURGE® New Formula

Stres a únava

Yamamoto Nutrition
> SKU: 4926266003790

Fytoextrakty s vysokou adaptogénovou schopnosťou, ktorá zlepšuje reakciu nášho tela na stres. Podporuje lepšie zotavenie a pôsobí proti silnej únave.

22,99

O produkte

Yamamoto Nutrition® NeuroSURGE® New Formula

NeuroSURGE® je výživový doplnok stravy zložený z fytoextraktov s vysokou adaptogénovou schopnosťou, ktorá zlepšuje reakciu nášho tela na stres. Podporuje lepšie zotavenie a pôsobí proti silnej únave.

Termín “adaptogén” zaviedol v roku 1975 švédsky rastlinný inštitút po výskume vykonanom na rozchodnici ružovej (Rhodiola rosea), ktorý mal za cieľ vysvetliť vplyv tohto veľmi zaujímavého fytoextraktu proti stresu.

Rhodiola rosea

Korene rodioly majú nesmierne adaptogénne účinky a vo všeobecnosti podporujú učenie a pamäťové schopnosti (o ktorých vedela už sibírska ľudová medicína). Mnohé z jej vlastností boli vedecky dokázané a sú spôsobené prítomnosťou fenylpropanoidových glykozidov, najmä salidrozidu a rosavidínu, ktorých chemická štruktúra je podobná eleuteroidu B, jednej z účinných zložiek obsiahnutej aj vo všehojovci štetinatom.

Salidrozid má tiež účinok na podporu pracovného výkonu i výkonnosti celého organizmu. Rodiola zvyšuje plazmatickú koncentráciu beta-endorfínov, ktoré pomáhajú zabraňovať hormonálnym zmenám počas stresových situácií. Má kardioprotektívny účinok (chráni srdce) v prípade tachykardie, a palpitácie v dôsledku úzkosti, pôsobí proti nervozite a zvyšuje odolnosť proti stresu; rovnako znižuje čas zotavenia sa po intenzívnom cvičení; výrazne zlepšuje kvalitu spánku, čo je nevyhnutné pre každého športovca, ale aj pre študenta, ktorý trpí stresom počas skúšok.

Aj na chudnutie

Táto rastlina má vplyv aj na chudnutie, a to vďaka stimulácii niektorých lipáz, čím dochádza k uvoľňovaniu tukov z tkanív, ich premene na hnedý tuk, ktorý sa dá ľahko syntetizovať na výrobu energie.

Okrem toho môže rodiola zvýšiť hladinu serotonínu v centrálnom nervovom systéme o približne 30%, takže okrem pozitívneho účinku na celkovú náladu človeka aj výrazne znižuje úroveň a pocit hladu počas úzkostných stavov.

Ashwagandha je bylinný liek, ktorý si nedávno získal veľkú pozornosť. Pochádza z ayurvédskej medicíny, ktorá ho používa už tisícky rokov ako tonikum pri rôznych druhoch liečby (ktoré sú dnes už potvrdené aj klinicky, t.j. odbornými vedeckými štúdiami).

Má protistresové, protizápalové, imunomodulačné a antioxidačné vlastnosti. Na základe adaptogénnych vlastností sa javí, že tlmí stresom podráždené dopamínové receptory. Bol vedecky dokázaný pokles hladiny kortizolu v krvi po užití tohto bylinného lieku. Imunostimulačný účinok rastliny však súvisí so schopnosťou indukcie syntézy oxidu dusnatého (NO) makrofágmi.

Astragalus predstavuje jeden z najúčinnejších prírodných prostriedkov na posilnenie obranyschopnosti imunitného systému. Využíva sa na prevenciu pri infekčných ochoreniach, najmävírusov, nachladnutia a chrípke. Astragalus má tiež adaptogénne vlastnosti. To znamená, že nám umožňuje dobre reagovať a prispôsobiť sa stresu, znižuje spotrebu kyslíka v mitochondriách a zvyšuje rast buniek, metabolizmus a dlhovekosť. Ďalším známym účinkom je tlmenie nežiadúcich menštruačných a menopauzálnych sprievodných príznakov. Má pozitívny vplyv na pohyblivosť spermií a zvyšuje tak ich šance na počatie.

Fyzická a duševná únava

Schizandra je rastlina známa už od staroveku vďaka svojim upokojujúcim a afrodiziakálnym účinkom. Dnes je stále viac známa svojou mimoriadnou adaptogénnou schopnosťou a schopnosťou zmierniť príznaky fyzickej a duševnej únavy. Taktiež v športe môže pomôcť čeliť často ignorovanému riziku pretrénovania. Veľmi dobre vieme, ako si športovci musia udržať vysokú úroveň svojich psycho-fyzických výkonov, a to aj v podmienkach vysokého stresu, tak typického pre konkurenčný boj. To je dôvod, prečo Schizandra , Ashwagandha a Rhodiola pôsobia synergicky, aby pôsobili proti stresujúcim látkam, ktoré negatívne ovplyvňujú myseľ športovca, čím výrazne zvyšujú jeho náladu a pridávajú viac podnetov na zlepšenie reflexov a koncentrácie.

Vitamín C, všeobecne známy svojou schopnosťou “predchádzať” prechladnutiu. V skutočnosti je potvrdené, že užívanie vitamínu C nemôže znížiť frekvenciu prechladnutia u zdravého obyvateľstva. Skôr sa predpokladá, že jeho užívaním je možné skrátiť dobu trvania ochorenia. Len športovci vystavení vysokému fyzickému vypätiu a stresu (napríklad tí, ktorí dlhodobo trénujú, alebo absolvujú veľmi intenzívne tréningové režimy), dokážu užívaním vitamínu C znížiť pravdepodobnosť prechladnutia až o polovicu.

Ako antioxidant i ako prooxidant

Úlohou vitamínu C v tele je vykonávať ako antioxidačné, tak i prooxidačné funkcie, v závislosti na telesných potrebách toho ktorého organizmu. Vitamín C sa vhodne doplňuje s Rodiolou, Ashwagandhou i Schizandrou. Reguluje množstvo kortizolu prítomného v krvi, ale iba po fyzickom cvičení (nie v pokoji), takže to určite prispieva k zdraviu športovca.

Balenie: 60 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Prehltnite 2 kapsuly denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 kapsuly):

  • Ashwagandha extrakt 500 mg (z toho 25 mg withanolidy)
  • Vitamín C 500 mg (625%*)
  • Astragalus extrakt 300 mg (z toho 210 mg polysacharidy)
  • Rhodiola extrakt 300 mg (z toho rosavín 9 mg)
  • Schizandra extrakt 200 mg

* RI = Referenčný príjem

Zloženie: vitamín C (kyselina L-askorbová), Ashwagandha KSM-66 ® suchý extrakt (Withania somnifera (L.) Dunal, koreň) 5% withanolidy, kapsula (želatína), Astragalus suchý extrakt (Astragalus membranaceus Moench, koreň) 70% polysacharidy, Rhodiola suchý extrakt (Sedum roseum (L.) Scop., koreň) 3% rosavín, Schizandra suchý extrakt (Schisandra chinensis (Turcz.) Baill., ovocie), plnidlo: celulóza; činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosah detí mladších ako tri roky. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste mimo zdrojov tepla a slnečného svetla.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader