NeuroSURGE®

Yamamoto Nutrition
SKU: 4926266001147

Účinná pomoc proti stresu s obsahom dvoch dôležitých adaptogénov, a to Rodiola a Ashwagandha, s podporou fosfatidylserínu.

26,99

Na sklade

O produkte

Yamamoto Nutrition® NeuroSURGE®

NeuroSURGE® je výživový doplnok stravy s fosfatidylserínom, vitamínom C a rastlinnými extraktmi.

Termín „adaptogén“ zaviedol v roku 1975 švédsky rastlinný inštitút po výskume vykonanom na rozchodnici ružovej (Rhodiola rosea), ktorý mal za cieľ vysvetliť vplyv tohto veľmi zaujímavého fytoextraktu proti stresu.

Rhodiola rosea

Korene rodioly majú nesmierne adaptogénne účinky a vo všeobecnosti podporujú učenie a pamäťové schopnosti (o ktorých vedela už sibírska ľudová medicína). Mnohé z jej vlastností boli vedecky dokázané a sú spôsobené prítomnosťou fenylpropanoidových glykozidov, najmä salidrozidu a rosavidínu, ktorých chemická štruktúra je podobná eleuteroidu B, jednej z účinných zložiek obsiahnutej aj vo všehojovci štetinatom.

Salidrozid má tiež účinok na podporu pracovného výkonu i výkonnosti celého organizmu. Rodiola zvyšuje plazmatickú koncentráciu beta-endorfínov, ktoré pomáhajú zabraňovať hormonálnym zmenám počas stresových situácií. Má kardioprotektívny účinok (chráni srdce) v prípade tachykardie, a palpitácie v dôsledku úzkosti, pôsobí proti nervozite a zvyšuje odolnosť proti stresu; rovnako znižuje čas zotavenia sa po intenzívnom cvičení; výrazne zlepšuje kvalitu spánku, čo je nevyhnutné pre každého športovca, ale aj pre študenta, ktorý trpí stresom počas skúšok.

Aj na chudnutie

Táto rastlina má vplyv aj na chudnutie, a to vďaka stimulácii niektorých lipáz, čím dochádza k uvoľňovaniu tukov z tkanív, ich premene na hnedý tuk, ktorý sa dá ľahko syntetizovať na výrobu energie.

Okrem toho môže rodiola zvýšiť hladinu serotonínu v centrálnom nervovom systéme o približne 30%, takže okrem pozitívneho účinku na celkovú náladu človeka aj výrazne znižuje úroveň a pocit hladu počas úzkostných stavov.

Ashwagandha je bylinný liek, ktorý si nedávno získal veľkú pozornosť. Pochádza z ayurvédskej medicíny, ktorá ho používa už tisícky rokov ako tonikum pri rôznych druhoch liečby (ktoré sú dnes už potvrdené aj klinicky, t.j. odbornými vedeckými štúdiami).

Má protistresové, protizápalové, imunomodulačné a antioxidačné vlastnosti. Na základe adaptogénnych vlastností sa javí, že tlmí stresom podráždené dopamínové receptory. Bol vedecky dokázaný pokles hladiny kortizolu v krvi po užití tohto bylinného lieku. Imunostimulačný účinok rastliny však súvisí so schopnosťou indukcie syntézy oxidu dusnatého (NO) makrofágmi.

Fosfatidylserín

Medzi látkami obsiahnutými v produkte NEUROSURGE je, okrem vitamínu C, najznámejší práve fosfatidylserín, t.j. fosfolipid pozostávajúci z fosfátov, serínu (aminokyseliny) a mastných kyselín. Je základnou zložkou cytoplazmatickej membrány, kde vykonáva úlohu bunkového posla, a najmä reguluje bunkovú apoptózu (programovanú smrť starých buniek).

Hoci sa používa hlavne na zlepšenie kognitívnych schopností a na liečbu niektorých porúch kognitívnych funkcií, u športovcov je dobre známy hlavne ako doplnok na zníženie hladiny kortizolu a jeho nepriaznivých účinkov.

Vitamín C

Aj v našom produkte NEUROSURGE je aj vitamín C, všeobecne známy svojou schopnosťou „predchádzať“ prechladnutiu. V skutočnosti je potvrdené, že užívanie vitamínu C nemôže znížiť frekvenciu prechladnutia u zdravého obyvateľstva. Skôr sa predpokladá, že jeho užívaním je možné skrátiť dobu trvania ochorenia. Len športovci vystavení vysokému fyzickému vypätiu a stresu (napríklad tí, ktorí dlhodobo trénujú, alebo absolvujú veľmi intenzívne tréningové režimy, ako napr. cvičenci bojových športov či bodybuilderi), dokážu užívaním vitamínu C znížiť o polovicu pravdepodobnosť prechladnutia.

Ako antioxidant i ako prooxidant

Úlohou vitamínu C v tele je vykonávať ako antioxidačné, tak i prooxidačné funkcie, v závislosti na telesných potrebách toho ktorého organizmu. Vitamín C sa vhodne doplňuje s rodiolou, Ashwagandhou i fosfatidylserínom. Reguluje množstvo kortizolu prítomného v krvi, ale iba po fyzickom cvičení (nie v pokoji), takže to určite prispieva k zdraviu športovca.

Balenie: 60 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Prehltnite 2 tablety denne s vodou alebo iným obľúbeným nápojom.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 tablety):

  • Fosfatidylserín 200 mg
  • Extrakt z Ashwagandhy 250 mg
  • Vitamín C 500 mg (625%*)
  • Extrakt z Rhodioly 150 mg

* RI = Referenčný príjem

Zloženie: plnivo: mikrokryštalická celulóza, vitamín C (kyselina L-askorbová, stabilizátor: hydroxy-propyl-metylcelulóza), fosfatidylserín (sója), korene Ashwagandha [Withania somnifera (L.) Dunal], koreň Rodiola (Rhodiola rosea L.) z toho 3% rosavíny, činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok obsahuje jednu zo zložiek uvedených v prílohe II nariadenia. (EÚ) č. 1169/2011: sója a výrobky na báze sóje

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosah detí mladších ako tri roky. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.