Optigen®

Pamäť a koncentrácia

Optigen® má pozitívny vplyv na mozog, kde môže zvýšiť kapacitu pamäti, a to v krátkodobom i dlhodobom horizonte, zlepšiť motorické schopnosti a kognitívne funkcie, zvýšiť mieru koncentrácie a kapacity učiť sa.

28,99

O produkte

Yamamoto® Research Optigen®

Výživový doplnok s obsahom citikolínu v patentovanej forme Cognizin® – pochádza z dielne poprednej japonskej farmaceutickej spoločnosti, Kyowa Bio, ktorej sme dlhodobým partnerom.

Citikolín je prírodná látka nachádzajúca sa v bunkách nášho tela. Je to východisková látka, z ktorej vzniká jeden z najdôležitejších neurotransmiterov v mozgu, acetylcholín, ktorý sa zapája do pravidelných prenosov medzi neurónmi v mozgu. Podieľa sa na procese myslenia a zvyšuje fyziologické funkcie pamäti.

Môžeme ho definovať ako špeciálnu molekulu, ktorá má psychostimulačnú funkciu a tiež funkciu nootropickú, t.j. pozitívne pôsobí na koncentráciu, kognitívne schopnosti. Zlepšuje napr. učenie sa, pamäť, motiváciu i kreativitu jednotlivca. Tiež podporuje produkciu neurotransmiterov a poskytuje látky určené na syntézu fosfolipidov, vrátane fosfatidylcholínu, čo je dôležitá zložka mozgového tkaniva, ktorá napomáha udržiavaniu normálnych hladín acetylcholínu (t.j. chemickej látky, ktorá reguluje pamäť a kognitívne funkcie, zlepšuje komunikáciu medzi neurónmi, a chráni nervové štruktúry pred poškodením voľnými radikálmi).

Všetky tieto dôležité blahodarné účinky ho okamžite začlenili medzi najzaujímavejšie novinky na poli účinných výživových doplnkov najnovšej generácie, ktoré Vám môžu bezpečne pomôcť v rôznych oblastiach, čo je dlhodobým záujmom a predmetom výskumu spoločnosti Yamamoto Research.

Po užití sa citikolín začína metabolizovať, čo vedie k tvorbe cholínu, prekurzora acetylcholínu, dôležitého neurotransmitera nervového systému. Podieľa sa na mnohých kognitívnych funkciách, ako je pamäť a sústredenie. Pomáha zvyšovať aktivitu mitochondrií v mozgových bunkách, tzv. energetických elektrárňach mozgu, a tým podporuje koncentráciu, mieru učenia sa i kapacitu pamäti, resp. zlepšuje fungovanie mozgu vo všeobecnosti.

Optigen - Yamamoto Research

Zvýšená účinnosť mozgu

Pomáha tiež zlepšiť syntézu fosfolipidov v mozgu čo sú hlavné zložky mozgových buniek, ktoré pomáhajú zvyšovať medzibunkovú komunikáciu a pôsobia ako hlavné vysielače nervových impulzov. Táto zvýšená účinnosť mozgu má pozitívny vplyv na celkový metabolizmus, pomáha podporovať nervové zdravie a dokonca znižovať účinky starnutia mozgu a jeho kognitívnych funkcií.

Taktiež vieme, že citikolín zvyšuje hladiny dopamínu a norepinefrínu, t.j. dvoch neurotransmiterov spojených s reguláciou nálady a pamäti.

Dopamín pomáha kontrolovať náladu i pohyb, napomáha k pocitom šťastia a radosti, ale je tiež nevyhnutný pre uchovávanie nových spomienok a nadobúdanie nových skúseností.

Noradrenalín pomáha regulovať tzv. hormóny “bež alebo bojuj”, ktorých produkcia sa spúšťa v nadobličkách v momentoch extrémneho fyzického a psychického stresu. Typickým príkladom je čas intenzívneho štúdia alebo namáhavej práce. Užívanie citikolínu vo forme výživových doplnkov môže účinne podporovať proces konsolidácie pamäte, kedy sa krátkodobé spomienky upravujú do podoby na dlhodobé „uskladnenie“, a tiež prispieva k zlepšovaniu pozornosti a zvyšuje schopnosť koncentrovať sa.

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 15

Odporúčané dávkovanie: Užite 1-2 kapsuly denne, najlepšie po jedle.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 kapsuly):

  • Citikolín (Cognizin®) 500 mg

Zloženie: Citikolín (Cognizin®), kapsula (želatína, farbivo: oxid titaničitý), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader