Quercetina

Úľava pri HIT a alergii

Quercetin, úľava pri HIT a alergii‎, prírodná antioxidačná a protizápalová látka patriaca do skupiny flavonoidov. Veľmi zaujímavý účinok má na imunitný systém a pri histamínovej intolerancii (HIT) a alergiách.

9,90

O produkte

Quercetina, úľava pri HIT a alergii‎

Výživový doplnok stravy s obsahom látka quercetin

Quercetin je prírodná antioxidačná a protizápalová látka patriaca do skupiny flavonoidov, rastlinný pigment, ktorý sa nachádza v rôznych potravinách a rastlinách. Vyskytuje sa s vysokou koncentráciou najmä v jablkách, červenom ovocí a lesných plodoch všeobecne, ale aj v citrusových plodoch, v zelenine, ako sú paradajky, brokolica, špargľa, kapary a cibuľa a v nápojoch, ako je červené víno a čaj.

Veľmi zaujímavý účinok má quercetin na imunitný systém, kde môže zmierniť príznaky hlavných alergií, ako sú bežné choroby spôsobené peľmi na jar, vďaka schopnosti látky inhibovať fázy spojené s uvoľňovaním histamínu. Práve preto je mimoriadne účinný doplnkom pri histamínovej intolerancii (HIT) a alergiách.

Ako “nutraceutikum” si quercetin získava čoraz väčšiu popularitu ako “adjuvans” v liekových terapiách vďaka svojim antioxidačným, ale aj protizápalovým vlastnostiam. Info: adjuvans v imunológii je látka, ktorá stimuluje imunitnú odpoveď organizmu pri súčasnom podaní antigénov.

Quercetina, úľava pri HIT a alergii‎

Balenie: 30 kapsúl

Odporúčané dávkovanie: Užite 1 kapsulu denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

  • Quercetin 200 mg

Zloženie: quercetin, plnidlo: celulóza, činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Uchovávajte mimo dosahu detí do troch rokov. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste mimo zdrojov tepla a slnečného svetla.

Quercetin má minimálne vedľajšie účinky. Napriek tomu je dôležité si uvedomiť, že quercetin môže ovplyvniť farmakologické interakcie, ktoré je potrebné monitorovať. Pacienti s ochorením zrážania krvi musia byť opatrní v dôsledku protidoštičkových a antitrombotických účinkov quercetinu. Pri používaní quercetinu je dôležité postupovať zvlášť opatrne u pacientov, ktorí užívajú protidoštičkové lieky, ako sú napríklad Aspirinetta a CardioAspirin alebo perorálne podávané antikoagulanciá, ako napr. Coumadin a Sintrom. Jeho použitie sa neodporúča ženám, ktoré sú tehotné alebo dojčia, pretože v súčasnosti nemáme žiadne informácie o účinkoch na plod alebo dieťa alebo na ženy, ktoré podstupujú chemoterapiu.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader