-13%

Rodiola

Prírodné antidepresívum

Rodiola je vhodná v prípade únavy alebo obzvlášť stresujúcich situáciách, pri zmene ročných období, pri intenzívnom tréningu alebo momentoch neustálej koncentrácie, alebo pri akejkoľvek inej situácii, keď je telo vystavené osobitnému stresu.

7,99 6,95

Na sklade

O produkte

Yamamoto® Research Rodiola

Rodiola je výživový doplnok stravy určený pre telesnú a duševnú pohodu.

Rhodiola rosea je rastlina patriaca do čeľade Crassulaceae, je pôvodom zo Sibíri, ale je rozšírená aj v Mongolsku a spontánne rastie aj v horách severnej Európy, Laponska a Škandinávie a na Aljaške v Severnej Amerike. Rhodiola, rovnako ako mnoho iných bylinných extraktov, má skutočne legendárnu históriu. Koreň sa používa na zlepšenie fyzickej výkonnosti, imunitnej odolnosti a celkovej fyzickej a duševnej pohody. Dokonca sa hovorí, že Vikingovia ho používali na obnovu svojej sily po intenzívnom fyzickom úsilí. Okrem toho, v starovekom Tibete si ho miestne obyvateľstvo osvojilo, aby im pomohlo lepšie sa prispôsobiť nadmorskej výške a drsnému podnebiu.

V tradičnej čínskej medicíne sa koreň Rhodiola rosea používal na liečbu rôznych ochorení a pre jeho povzbudzujúci účinok. Prvé vedecké štúdie o Rhodiole siahajú do prvej polovice minulého storočia, keď viacerí vedci, väčšinou Rusi, začali pozorovať účinky tejto pôvodnej rastliny. V súčasnej dobe sa využíva v prípade únavy alebo obzvlášť stresujúcich situáciách, pri zmene ročných období, pri intenzívnom tréningu alebo momentoch neustálej koncentrácie, alebo pri akejkoľvek inej situácii, keď je telo vystavené osobitnému stresu.

Rodiola - Yamamoto Research

Rastlina má tiež vlastnosti využívané pri chudnutí. Vďaka stimulácii rôznych lipáz, ktoré sú schopné urýchliť uvoľňovanie tukov z ukladacích tkanív (lipolýza), transformovať ich na hnedý tuk. Takže sú ľahšie syntetizované, tj „spálené“ a následne produkujú viac energie.

Proti úzkosti a depresii

Hlavné prednosti, pre ktoré je dnes známa a rozšírená, je, že je to vynikajúci „antistresový“ adaptogén, pretože pomáha sa zotavovať zo stavov fyzického a duševného vyčerpania v dôsledku obzvlášť „namáhavých“ období života. Pôsobí najmä proti úzkosti a depresii, zvyšujú sa (až o 30%!) hladiny serotonínu, neurotransmitera zodpovedného za pocit pohody a pôsobiace proti škodlivým účinkom kortizolu – stresového hormónu. Glykozidy obsiahnuté v koreňoch sú tiež schopné zvyšovať hladiny dopamínu, čo je látka schopná prenášať signál sýtosti do CNS.

Rhodiola rosea nemá žiadne zvláštne kontraindikácie, ale pri vysokých dávkach môže spôsobiť nespavosť a podráždenosť. Užívanie sa neodporúča, ak máte problémy so srdcom alebo vysoký krvný tlak, ako aj v prípade nervového vyčerpania alebo vysokého stavu úzkosti. Nikdy nepoužívajte rhodiolu, ak užívate antidepresíva, anxiolytiká a barbituráty, pretože sa zvyšujú vedľajšie účinky.

Balenie: 30 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Prehltnite 1 tabletu raz denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 tabletu:

  • Extrakt Rhodioly 200 mg (z toho rosavín 6 mg a salidroid 1,6 mg)

Zloženie: suchý extrakt rhodiola (Sedum roseum (L.) Scop.) koreň, 3% rosavín a 0,8% salidosid; plnivá: celulóza, fosforečnan vápenatý; činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste mimo zdrojov tepla a slnečného svetla.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Recenzie (0)

0.0
0
0
0
0
0

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie. Len zákazníci, ktorí tento produkt zakúpili môžu zanechať recenziu. Buď prvý!

preloader