Rodiola

Prírodné antidepresívum

Rodiola je vhodná v prípade únavy alebo obzvlášť stresujúcich situáciách, pri zmene ročných období, pri intenzívnom tréningu alebo momentoch neustálej koncentrácie, alebo pri akejkoľvek inej situácii, keď je telo vystavené osobitnému stresu.

8,90

O produkte

Yamamoto® Research Rodiola

Rodiola je výživový doplnok stravy určený pre telesnú a duševnú pohodu.

Rhodiola rosea je rastlina patriaca do čeľade Crassulaceae, je pôvodom zo Sibíri, ale je rozšírená aj v Mongolsku a spontánne rastie aj v horách severnej Európy, Laponska a Škandinávie a na Aljaške v Severnej Amerike. Rhodiola, rovnako ako mnoho iných bylinných extraktov, má skutočne legendárnu históriu. Koreň sa používa na zlepšenie fyzickej výkonnosti, imunitnej odolnosti a celkovej fyzickej a duševnej pohody. Dokonca sa hovorí, že Vikingovia ho používali na obnovu svojej sily po intenzívnom fyzickom úsilí. Okrem toho, v starovekom Tibete si ho miestne obyvateľstvo osvojilo, aby im pomohlo lepšie sa prispôsobiť nadmorskej výške a drsnému podnebiu.

V tradičnej čínskej medicíne sa koreň Rhodiola rosea používal na liečbu rôznych ochorení a pre jeho povzbudzujúci účinok. Prvé vedecké štúdie o Rhodiole siahajú do prvej polovice minulého storočia, keď viacerí vedci, väčšinou Rusi, začali pozorovať účinky tejto pôvodnej rastliny. V súčasnej dobe sa využíva v prípade únavy alebo obzvlášť stresujúcich situáciách, pri zmene ročných období, pri intenzívnom tréningu alebo momentoch neustálej koncentrácie, alebo pri akejkoľvek inej situácii, keď je telo vystavené osobitnému stresu.

Rodiola - Yamamoto Research

Rastlina má tiež vlastnosti využívané pri chudnutí. Vďaka stimulácii rôznych lipáz, ktoré sú schopné urýchliť uvoľňovanie tukov z ukladacích tkanív (lipolýza), transformovať ich na hnedý tuk. Takže sú ľahšie syntetizované, tj “spálené” a následne produkujú viac energie.

Proti úzkosti a depresii

Hlavné prednosti, pre ktoré je dnes známa a rozšírená, je, že je to vynikajúci “antistresový” adaptogén, pretože pomáha sa zotavovať zo stavov fyzického a duševného vyčerpania v dôsledku obzvlášť “namáhavých” období života. Pôsobí najmä proti úzkosti a depresii, zvyšujú sa (až o 30%!) hladiny serotonínu, neurotransmitera zodpovedného za pocit pohody a pôsobiace proti škodlivým účinkom kortizolu – stresového hormónu. Glykozidy obsiahnuté v koreňoch sú tiež schopné zvyšovať hladiny dopamínu, čo je látka schopná prenášať signál sýtosti do CNS.

Rhodiola rosea nemá žiadne zvláštne kontraindikácie, ale pri vysokých dávkach môže spôsobiť nespavosť a podráždenosť. Užívanie sa neodporúča, ak máte problémy so srdcom alebo vysoký krvný tlak, ako aj v prípade nervového vyčerpania alebo vysokého stavu úzkosti. Nikdy nepoužívajte rhodiolu, ak užívate antidepresíva, anxiolytiká a barbituráty, pretože sa zvyšujú vedľajšie účinky.

Balenie: 30 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Prehltnite 1 tabletu raz denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 tabletu:

  • Extrakt Rhodioly 200 mg (z toho rosavín 6 mg a salidroid 1,6 mg)

Zloženie: suchý extrakt rhodiola (Sedum roseum (L.) Scop.) koreň, 3% rosavín a 0,8% salidosid; plnivá: celulóza, fosforečnan vápenatý; činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste mimo zdrojov tepla a slnečného svetla.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader