Semi di Pompelmo

Silný proti baktériám

Yamamoto Research
> SKU: 4926266003387

Extrakt z grapefruitových jadierok je veľmi silnou antivírusovou a baktericídnou látkou. Je bohatý na polyfenolové zložky ako quercetin, hesperidín, gáforovaný glykozid, neohesperidín, naringín, apigenín, rutín, poncirin, či iné.

7,99

O produkte

Semi di Pompelmo, silný proti baktériám

Výživový doplnok stravy s obsahom extraktu z grapefruitových jadierok, tiež nazývaný „GSE“ (skratka používaná v Spojených štátoch na identifikáciu extraktu z grapefruitových jadierok). Získava sa zo semien a membrán už dehydrovaného ovocia. Extrakt je bohatý na polyfenolové zložky ako quercetin, hesperidín, gáforovaný glykozid, neohesperidín, naringín, apigenín, rutín, poncirin, či iné.

V súčasnosti sa považuje za veľmi silnú antivírusovú a baktericídnu látku. Účinnosť extraktu zo semien grapefruitu na baktérie, vírusy, huby a parazity sa preukázala vďaka viacerým a významným štúdiám z laboratórií a ústavov z celého sveta. Zdá sa, že aktívny mechanizmus extraktu inhibuje a oslabuje štruktúru a účinnosť membrány mikrobiálnych buniek, čo vedie k strate cytoplazmatických prvkov a stávajú sa neschopnými absorbovať aminokyseliny z okolitého prostredia, ktoré potom zabíja mikroorganizmy kvôli nedostatku príjmu výživy.

Antibakteriálny účinok je demonštrovaný mnohými publikáciami vo vedeckej literatúre, sledujúcimi klinické štúdie in vitro, kde ukazujú, že extrakt z grapefruitových jadierok sa ukázal byť aktívnym proti viac ako 800 kmeňom baktérií, čo dokazuje jeho široké spektrum účinku. Má tiež vynikajúce antimykotické vlastnosti v kombinácii so schopnosťou pôsobiť proti mnohým vírusom a patogénnym baktériám vrátane známych a rozšírených Helicobacter pylori, čo môže viesť k nadmernému zvýšeniu kyslosti v žalúdku, zápalu žalúdočnej sliznice, alebo žalúdočným alebo dvanástnikovým vredom.

Balenie: 20 vrecúšok

Odporúčané dávkovanie: Pridajte 1 vrecúško (2 g) do 200 ml vody a užite jedenkrát denne.

Nutričné informácie na 1 dávku (1 vrecúško – 2 g):

  • Grapefruitový extrakt 223 mg (z toho bioflavonoidy 100 mg)

Zloženie: maltodextrín, fruktóza, grapefruit (Citrus paradisi Macfad.) suchý extrakt z jadierok 45% bioflavonoidov, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, prírodná aróma, činidlo proti spekaniu: oxid kremičitý, sladidlo: sukralóza, farbivo: beta-karotén.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Okrem prospešných vlastností grapefruitových semien by sa malo pamätať na to, že toto ovocie môže interferovať s niektorými liečivami, čo významne ovplyvňuje ich biologickú aktivitu metabolickými interakciami. Grapefruit je schopný významne zvýšiť biologickú dostupnosť rôznych liekov prostredníctvom osobitného mechanizmu inhibície aktivity niektorých enzýmov, ktoré sú v pečeni zodpovedné za chemickú transformáciu liekov. Po pôsobení týchto molekúl sa liečivá z tela „eliminujú“ menej efektívne a menej rýchlo, čo spôsobuje potenciálne účinky predávkovania v dôsledku možného zvýšenia plazmatických hladín. Pri určitých liečebných postupoch sa užívanie odporúča konzultovať s lekárom, ktorý liek predpisuje. Hlavné lieky ovplyvnené potenciálnymi interakciami s grapefruitovými semenami sú: statíny, imunosupresíva, antihistaminiká, antiarytmiká, blokátory vápnikových kanálov, inhibítory proteáz, kortikosteroidy a anxiolytiká.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

preloader