Tiriosel®

Funkčná štítna žľaza

Yamamoto Nutrition
> > SKU: 4926266002694

Tiriosel je doplnok stravy určený pre správne fungovanie štítnej žľazy s obsahom selénu a jódu.

11,99

O produkte

Yamamoto® Research Tiriosel®

Tiriosel je výživový doplnok stravy určený pre správne fungovanie štítnej žľazy s obsahom selénu a jódu.

Trijódtyronínové (T3) a Tyroxínové (T4) hormóny štítnej žľazy sú hormóny na báze tyrozínu produkované drahocennou štítnou žľazou a sú nevyhnutné pre správny a účinný metabolizmus.

Štítna žľaza reguluje základné metabolické funkcie:

  • telesnú teplotu
  • rast a vývoj tkanív
  • energetické hladiny

Všetky tieto činnosti sa aktivujú syntézou Tyroxínu (T4) a Trijódtyronínu (T3), ktorých obsah jódu je asi 60%. Jód je kľúčovým komponentom pri výrobe T3 a T4. Nedostatok jódu spôsobuje zníženú produkciu T3 a T4, čo môže viesť k rozšíreniu štítnej žľazy. Nedostatok jódu môže tiež spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti, nízku energiu, tendenciu k depresii a je spojený s kardiovaskulárnym ochorením.

Na podporu maximálnej účinnosti aktivity štítnej žľazy je potrebná prítomnosť selénu. Selén je základným prvkom enzymatického systému, ktorý má za úlohu transformovať Tyroxín (t4) na Trijódtyronín (T3) na úrovni tkaniva, čím aktivuje enzým deiodinázy.

Tiriosel - Yamamoto Research

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 15

Odporúčané dávkovanie: Užívajte s vodou 1-2 kapsuly denne.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 kapsuly):

  • Selén 100 ug (182% RI *)
  • Jód 200 ug (133% RI *)

*RI = referenčný príjem

Zloženie: plnivo: mikrokryštalická celulóza; kapsula (želatína, farbivo: oxid titaničitý), L-selenomethionín; činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; jodid draselný.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader