Vitamina C Retard

S postupným uvoľňovaním

Yamamoto Research
> SKU: 4926266002489

Vitamín C Retard s vysokým obsahom vitamínu C a pomalým uvoľňovaním.

13,99

O produkte

Yamamoto® Research Vitamín C Retard

Vitamín C Retard je doplnok výživy s vysokým obsahom vitamínu C a pomalým uvoľňovaním. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému ak ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Tiež známy ako kyselina askorbová, je vo vode rozpustný vitamín, čo znamená, že ho nemožno uchovávať v tele a musíme ho dopĺňať z potravinových zdrojov.

Zohráva zásadnú úlohu v produkcii kolagénu v tele, čo je druh bielkovín, ktoré potrebujú rôzne tkanivá, vrátane kože, šliach, väzov, krvných ciev, kostí a chrupaviek. Je známy svojou úlohou v procese rastu a opravy tkanív. Ak dietujete a spotreba vitamínu C je nedostatočná, produkcia kolagénu sa preruší, čo má za následok rozpad tkanív.

Vitamín C tiež zvyšuje vstrebávanie železa z potravín. Aj keď to môže byť prospešné, no v niektorých populáciách, ľudia s hemochromatózou (vrodená porucha metabolizmu železa) by sa mali tomuto doplneniu vitamínu vyhnúť. Okrem toho, tehotným ženám nie je vhodné odporúčať užívanie veľkých dávok vitamínu C, pretože dieťa môže po pôrode pocítiť jeho deficit v dôsledku poklesu príjmu.

Vitamin C Retard - Yamamoto Research

Vitamín C sa nachádza v rôznych druhoch čerstvého ovocia a zeleniny ako je brokolica, ružičkový kel, grapefruit, karfiol, kiwi, listová zelenina, mango, pomaranč, papája, lesné ovocie, ananás, zemiaky, paradajky, tekvica, melón.

Balenie: 40 tabliet, Počet dávok v jednom balení: 20

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1-2 tablety denne s vodou.

Nutričné informácie na 1 dávku (2 tablety):

  • Vitamín C 1000 mg (1250% RI)

*RI = referenčný príjem

Zloženie: kyselina L-askorbová (vitamín C), plnivo: mikrokryštalická celulóza, stabilizátor: hydroxypropyl metyl celulóza, povlak (povlaková látka: šelak, hydroxypropyl metyl celulóza, mastenec, polyetylénglykol, farbivo: oxid titaničitý, oxidy a hydroxidy železa), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader