Vitamina K2 + D3

Silné kosti

Yamamoto Research
> > SKU: 4926266002595

Synergická spolupráca vitamínov K2 a D3 sa významne podieľa na procese kalcifikácie kostí. Má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a bráni poklesu hustoty kostí.

16,99

O produkte

Yamamoto® Research Vitamina K2 + D3

Vitamín K2 + D3 je výživový doplnok vitamínu K2 a s vysokým obsahom vitamínu D3.

Vitamín K2: ak ho nemáme, vápnik naberie nesprávny smer

Vitamín K2 zohráva kľúčovú úlohu v boji proti príznakom starnutia. Ide o nedávno objavený vitamín rozpustný v tukoch, patriaci do rodiny vitamínov skupiny K, ktorý sa odborne nazýva menachinón. Minimálne odporúčané množstvo je 25 – 50 mcg denne, ale je ťažké naplniť túto dennú dávku výhradne zo stravy. Jeho hlavnou funkciou je vyvážiť hladinu vápnika prijatého zo stravy a zabrániť jeho usádzaniu v tepnách.

Vitamín K2 vo výživových doplnkoch: je základom pre zdravie žien

Poskytuje dve dôležité výhody:

 • zníženie rizika tvorby vápenatého plaku v tepnách;
 • zlepšenie distribúcie vápnika do kostí.

Z toho je zrejmé, že nedostatok vápnika vytvára nevhodné prostredie na jeho metabolizmus, a naopak, jeho dodávanie vo forme výživových doplnkov chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a problémami pohybového aparátu.

Ďalšími nespornými výhodami sú:

 • podpora srdca, pretože znižuje hromadenie vápnika v tepnách
 • podpora kostí, vďaka účasti pri tvorbe osteokalcínu, ktorý posilňuje celý osteoartikulárny aparát
 • predchádzanie zubným ochoreniam, zlepšuje citlivosť zubov a zabraňuje tvorbe kazov
 • pomoc aj z estetického hľadiska, pretože pomáha udržiavať pevnosť pokožky, spomaľuje výskyt vrások i nástup kŕčových žíl

Na správne fungovanie tohto pozitíva je potrebná spolupráca ďalšieho vitamínu, a to vitamínu D.

Vitamín D je rozpustný v tukoch, nazýva sa „kalciferol“, v tele sa vyskytuje v dvoch formách: ako ergokalciferol (vitamín D2) a cholekalciferol (vitamín D3). Vitamín D2 je prítomný v potravinách rastlinného pôvodu a prijímame ho v strave. Vitamín D3 sa naopak syntetizuje cez pokožku, konkrétne absorpciou slnečných lúčov, ale je tiež prítomný v živočíšnych produktoch. Je považovaný za regulátor a prekurzor metabolizmu vápnika, a preto je užitočný pri kalcifikácii kostí; tiež však prispieva k udržaniu správnej hladiny vápnika a fosforu v krvi.

Medzi viaceré výhody dopĺňania vitamínu D3 prostredníctvom výživových doplnkov patrí:

 • zlepšená fixácia vápnika a fosforu
 • prevencia nádorov
 • predchádzanie depresívnym stavom
 • kontrola vylučovania inzulínu a znižovanie rizika kardiovaskulárneho ochorenia
 • podpora imunitného systému

Synergická spolupráca vitamínov K2 a D3

Najlepší spôsob, ako využiť horeuvedené výhody, je určite kombinácia užívania týchto dvoch vitamínov, pretože len spolu sa významne podieľajú na procese kalcifikácie kostí. Táto vzájomná synergia sa pozitívne prejaví na kardiovaskulárnom systéme i kostiach, zabráni poklesu hustoty kostí, čím môžete predísť vzniku ochorení kostí, alebo zmierniť tie už prebiehajúce.

Vitamina K2+D3 - Yamamoto Research

Balenie: 30 kapsúl, Počet dávok v jednom balení: 30

Odporúčané dávkovanie: Užite 1 kapsulu denne s pohárom vody.

Nutričné informácie na 1 kapsulu:

 • Vitamín K2 90 ug (120% RI *)
 • Vitamín D3 50 μg (1000% RI *) (2000 IU)

* RI: Referenčný príjem, IU = medzinárodné jednotky

Zloženie: objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; kapsula (želatína, farbivo: oxid titaničitý), mikroenkapsulovaný vitamín K (menachinón, povlaková látka: mikrokryštalická celulóza), vitamín D (cholekalciferol), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý.

Upozornenie pre alergikov: Výrobok neobsahuje alergény v súlade s Reg. (EÚ) č. 1169, príloha II.

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred užívaním sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy!

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

preloader